Вхід | Реєстрація

Тарифи затвердили

Тарифи затвердили

Шоста сесія 7‑го скликання Царичанської районної ради, що відбулася 27 квітня, розглядала 25 питань. Із 34 депутатів були присутні 27.

Цього разу сесія була дещо незвична. Вона була багатолюдна. Сесійний зал заполонила числена громада, яка зайняла увесь лівий бік зали і половину правого. Люди прийшли в надії, що тариф на воду все-таки затвердять за нижчими цінами або перенесуть слухання хоча б на пізніший термін..

Питання про тарифи на водопостачання та водовідведення було 19-им у черзі на розгляд. На прохання громади питання поставили першим. Нагадаємо, що в результаті попередніх обговорень між районною радою, керівництвом ВОЖКГ та ініціативною групою було винесено рішення встановити тарифи на воду для населення у розмірі не більше 27 гривень за кубічний метр. Це питання потім винесли на розгляд постійної комісії. Та все ж таки представники громади сподівалися, що пропонований тариф ще буде переглядатися і суттєво знизиться.

На сесії Валерій Сторчук від імені громади попрохав депутатів перенести слухання про тарифи на наступну сесію. У своєму виступі він наголошував, що мешканці селища незгодні із запропонованими тарифами, нарікав на роботу комунгоспу, наводив приклади тарифів у сусідніх районах та багато іншого. Від присутніх громадян лунали пропозиції щодо об’єднання комунальних підприємств «Факел» і комунгоспу, їх модернізації. Людей цікавило джерело компенсації різниці між економічно обґрунтованим та пропонованим тарифами тощо. Виступали громадські активісти, представники громадських організацій Віталій Шаповал, Григорій Давиденко, Сергій Волок.

Позицію влади висловила голова райради Світлана Горбачова:

— Тариф на водовідведення і водопостачання економічно обґрунтований і розраховувався згідно з методикою КМУ та пройшов експертизу в Антимонопольному комітеті. Він становитиме для населення 13,81 гривень за кубічний метр водопостачання, а водовідведення — 13,19 гривень. У сумі — 27 гривень. Цінові тарифи не переглядалися з 2010 року. Питання з тарифами дуже непросте. Щоб не збанкрутувало ВОЖКГ, нам доводиться допомагати. Знищити підприємство дуже просто, але не можна цього допустити. Ніхто з нас не зацікавлений наганяти тариф, але разом з тим ситуація важка. І на сьогодні районна рада несе повну відповідальність за комунальне підприємство. Тому треба знайти золоту середину. Прохання до громади — поставитися до цього питання з розумінням.

Також Світлана Горбачова говорила про недоцільність об’єднання «Факела» та комунгоспу: обидва підприємства мають великі борги.

Голова райради повідомила, що депутати затвердять заходи з покращення фінансового стану ВОЖКГ. Будуть проводитися моніторинги оплати споживачами послуг за новими тарифами.

Депутати, вислухавши всі аргументи, розпочали голосування. Та представник ініціативної групи громади Анатолій Войченко звернувся до них, нагадавши слугам народу про прохання перенести перегляд тарифів на воду на наступну сесію. Закінчив словами:

— Для чого ми вас вибирали?

Та депутати все ж таки проголосували за запропонований тариф у сумі 27 гривень за кубічний метр води. І таким чином винесли рішення. Четверо з голосуючих утрималися. Після голосування представники громади, ображені і розчаровані результатом, із вигуками «Ганьба!» залишили сесійну залу.

Робота сесії продовжилася. Ще одним гострим питанням було пониження рівня малокомплектних шкіл у селах Юр’ївка і Михайлівка. Дітей у школах мало, виникає велика проблема з фінансовим забезпеченням таких шкіл. На сьогодні один учень у Михайлівці обходиться державі у 23 тисячі гривень на рік, при нормі — 9 тисяч. До того ж у школі немає декількох класів. Маленькі школи «тягнуть» на себе бюджет великих шкіл. У підсумку, через нерівномірний поділ коштів страждають як великі, так і малі школи. Крім того, коли створяться опорні школи, виділені із освітньої субвенції кошти не матимуть права перенаправляти на інші навчальні заклади.

І якщо питання про пониження ступеня Юр’ївської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів до школи початкової ланки, тобто І‑го ступеня, вирішилося без дебатів, то відносно Михайлівської школи обговорення пройшли більш емоційно. Свою позицію щодо цього питання висловили депутат районної ради, житель Михайлівки Віктор Ткач, михайлівський сільський голова Анатолій Загній, директор школи Тетяна Бордюгова. Звичайно, вони захищали школу, наполягали на збереженні ступеня, мотивуючи, що при пониженні зникне село та багато іншого. Але факти говодять за інше. Додає негативного моменту ще й віддаленість школи від інших шкіл району. Найближча школа для дітей Михайлівки — Бабайківська, до якої 17 кілометрів. А до села Гупалівки сусіднього Магдалинівського району — 7 кілометрів. Постає питання: куди учні будуть їздити? Про це говорив Віктор Ткач та пропонував депутатам перенести питання на доопрацювання. У голови райдержадміністрації і депутата райради Сергія Турського виникли сумніви щодо успішності школи та якості її освіти.

Виступив і начальник відділу освіти Сергій Китайгора. Він переконаний у правильності дій влади, відділу освіти. Пониження в ступені ніяким чином не вплине негативно на учнів і педагогічний колектив. Педагоги будуть працевлаштовані, підвіз учнів організований. Після непростих дебатів депутати затвердили рішення про пониження Юр’ївської ЗОШ І-ІІ ступеня до першого, а Михайлівську ЗОШ І-ІІІ ступеня до ступеня початкової ланки, тобто, теж до першого.

Також на сесії було заслухано звіт про виконання районного бюджету за І квартал 2016 року та внесені зміни до районного бюджету. Депутати прийняли рішення про вступ Царичанської районної ради до Всеукраїнської Асоціації органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад». Депутати надали згоду на розміщення меморіальної дошки заслуженому працівнику культури Миколі Шипку, винесли рішення про реформування газети «Приорільська правда» (з 1 січня 2017 року провести процедуру реорганізації шляхом перетворення редакції з дотриманням вимог законодавства України). На сесії депутати затвердили положення про опорну школу спільної власності територіальних громад сіл, селища Царичанського району; затвердили план заходів з покращення фінансового стану комунального підприємства ВОЖКГ на 2016 рік; внесли зміни до «Програми здоров’я населення Приорілля на 2016–2020 роки» тощо.


Автор: Олена МАРЕНИЧ, «ЕХО»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Царичанка | Суспільство


1. светка / 6 травня 2016, 12:33
Царичанка буде з водою, а Кобеляки літом воду з річки питимуть!
2. гість / 6 травня 2016, 20:41
А скільки того літа? Поп"ємо і річки, але по 7.34
3. светка / 7 травня 2016, 20:24
Та може ти й правий гість)))))) За то он які сіті лайти у нас модні в місті стоять з мертвими душами)))
4. Знака / 8 травня 2016, 21:12
2.гість
«А скільки того літа? Поп"ємо і річки, але по 7.34»

За 1літр меньше копійки.Так получайте "питну" воду.
5. светка / 8 травня 2016, 23:15
Перші відключення води в місті вже почались, економлять водоканалівці електроенергію, ще все попереду, за то по 7,34.
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
Читайте також
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації