Слабоалкогольний алкоголізм
Та вже зараз цікаво, як можливе прийняття закону відобразиться на роботі міліції. Чи посилять контроль міліціонери над продажем слабоалкогольної продукції неповнолітнім? Чи проводяться зараз рейди, щодо виявлення продажу міцного алкоголю підліткам? З цими запитаннями ми звернулися до підполковника міліції Юрія Сулаєва. І, за словами Юрія Васильовича, прийняття цього закону було б дуже доречним.
— Закон прийнятий у першому читанні, — нагадав він. — Тому говорити про якісь дії до введення закону в силу немає сенсу, адже діяльність міліції ґрунтується виключно на діючому законодавстві, а не на тому, яке ще тільки розглядається. Зараз закон прийнятий у першому читанні й над ним працюють відповідні комісії, щоб відшліфувати його, зважаючи на ті проблеми, які існують у нашому суспільстві.
Хочу наголосити, що цей закон нам потрібний і правоохоронці вітають такі зміни до законодавства, адже це посилить профілактику продажу тютюнових та алкогольних виробів неповнолітнім. Та поки закон не прийнятий, говорити про те, який він матиме ефект і як ми будемо працювати, зарано.
Утім, продаж алкогольних напоїв і сьогодні відбувається не безконтрольно. У нас працює цілий відділ кримінальної міліції у справах дітей, які займаються профілактикою продажу тютюнових, алкогольних виробів серед молоді, особливо серед дітей. Працюємо з відповідними службами органів місцевого самоврядування, державної влади в області. Там є відповідні відділи, служби, спільно з якими працює кримінальна міліція. За 2009 рік ми разом провели 2941 спеціалізований рейд по точках, стосовно яких була інформація щодо продажу алкогольних та тютюнових виробів неповнолітнім. Під час рейдів склали 191 протокол по виявлених порушеннях, винні були притягнуті до адміністративної відповідальності.
На жаль, сьогодні за такі порушення немає кримінальної відповідальності, тому й виникає проблема, коли, сплативши певний штраф, горе-підприємці все одно продають неповнолітнім заборонену продукцію. Але більш вагомий вплив мають подання на окремі підприємства щодо позбавлення їх ліцензії на право займатися підприємницькою діяльністю. Таких подань у 2009 році було 20. І 18 із них були задоволені. Тож говорити, що ситуація продажу неповнолітнім алкоголю неконтрольована, не можна.
Хоча, звісно, є багато таких торгових об’єктів, де, в принципі, можуть продавати алкоголь неповнолітнім. У кожному селі є 2-3 точки реалізації. До того ж, існують і підпільні точки реалізації самогону. Тож ми час від часу стикаємося з випадками, коли все це реалізовують дітям. Були навіть факти, коли алкогольні напої наливали дітям молодшого шкільного віку. І це відбувається не тільки на Полтавщині, а й по всій Україні. Тобто, проблема є, але вона на контролі.
Якщо ж згаданий закон вступить у дію, то такі зміни ми тільки вітаємо. Однозначно вступимо в активну боротьбу з цим явищем і зробимо все, щоб зменшити прояви алкоголізму серед дітей. Адже вживання алкоголю породжує і злочини, які скоюють неповнолітні. Але міліція сама не вирішить цю проблему, потрібний взаємозв’язок усіх членів суспільства. Нам потрібна чітка інформація про такі підприємства, нам треба знати де дітям реалізують алкоголь. І в межах нашої інформації ми працюємо. Тож закликаємо людей звертатися на наш телефон довіри 51-77-57 і надавати конкретні адреси, прізвища тих, хто цим займається. Іноді злочинці можуть казати, що вони купили міліцію, але це є неправдою, це психологічний тиск на людей. Ніхто бандитів не кришує.
Справді, кожному з нас потрібно бути небайдужим до тих проблем суспільства, які зараз загострилися, як ніколи. Алкоголізм серед неповнолітніх — це біда, яку потрібно поступово вирішувати, і в цьому мають бути зацікавлені всі члени суспільства.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном