Вхід | Реєстрація

У Полтавському музичному училищі з’явиться ще один поверх

Полтавське музучилище у недалекому майбутньому отримає ще один поверх і гуртожиток.
Полтавське музичне училище імені Миколи Лисенка — вищий навчальний заклад першого рівня акредитації. У 1903 році цей мистецький навчальний заклад розпочав свою освітню діяльність на базі музичних класів Полтавського відділення Російського музичного товариства. Засновником, а за сумісництвом і першим директором училища, був видатний диригент і громадський діяч Дмитро Ахшарумов.
Постановою Ради Міністрів УРСР 24 січня 1953 року навчальному закладу присвоєно ім’я засновника української музичної класики Миколи Лисенка.
Нині в училищі ведеться підготовка фахівців за спеціальностями «Музичне мистецтво» та «Театральне мистецтво». На першій спеціальності студенти мають змогу пройти навчання за такими спеціалізаціями як фортепіано, оркестрові струнні інструменти (скрипка, альт, віолончель, контрабас) оркестрові духові та ударні інструменти (флейта, гобой, кларнет, фагот, саксофон, валторна, труба, тромбон, туба), народні інструменти (баян, акордеон, бандура, домра, балалайка, гітара, сопілка), спів — академічний, народний, естрадний, хорове диригування та теорія музики. На спеціальності «Театральне мистецтво» студенти музичного училища мають змогу пізнати всі тонкощі акторського мистецтва, застосувавши їх потім на сцені драматичного або лялькового театру.
Працює в училищі 120 викладачів, які навчають приблизно 300 студентів. 13 викладачів музичного училища імені Микола Лисенка мають почесні звання.
За свою більш ніж сторічну історію мистецький заклад освіти підготував понад шість тисяч спеціалістів мистецької галузі, багато з яких стали гордістю української культури, визнаними у нашій державі та світі.
Визначною подією в культурному житті області стало проведення традиційного фестивалю «Полтавська весна», яке започатковане училищем. В рамках фестивалю проходить Всеукраїнський конкурс виконавської майстерності на духових інструментах, концерти кращих колективів України і зарубіжжя. Для всіх бажаючих проводяться майстер-класи видатних педагогів. Також на базі училища щорічно проводиться обласний літературно-музичний конкурс, присвячений творчості Олени Теліги, який збирає обдарованих молодих поетів, композиторів, виконавців і шанувальників творчості видатної поетеси.
В училищі створені творчі колективи, які відомі не лише в Україні, але й за кордоном. Серед них — симфонічний оркестр, оркестр народних інструментів, капела бандуристів, духовий оркестр «Біг-Бенд», вокальний ансамбль «Мрія» тощо.
За словами заступника директора з навчальної роботи Юрія Михайловського, на всі спеціальності, які викладають у музичному училищі, кількість дітей ходить приблизно однакова. Тобто рейтинг найпрестижніших спеціалізацій визначити важко.
— Навчання у нас проводиться переважно на державній формі. Є діти, які вчаться відразу на двох спеціальностях, тоді вони сплачують за нього. Решта — державне замовлення, — зауважив Юрій Антонович.
Як повідомив Юрій Михайловський, випускників музичного училища чекає робота в творчих колективах Полтавщини, зокрема в обласній філармонії та музично-драматичному театрі.
— Приблизно 60 % наших випускників вступають у вищі навчальні заклади 3-4 рівня акредитації. Решта продовжує працювати в творчих колективах, — розповів Юрій Антонович.
Прокоментував пан Юрій і випадки, коли на центральних вулицях міста випускники училища розважать пересічних полтавців навичками, здобутими у музичному навчальному закладі.
— Буває і таке. Деяким це подобається — грати на музичних інструментах та заробляти гроші на вулицях міста. Але останнім часом таких випадків я зустрічаю набагато менше, ніж раніше. Зараз це в більшій мірі форма проведення дозвілля наших випускників, — підкреслив заступник директора з навчальної роботи.
За словам Юрія Михайловського, випускників музичного училища залюбки беруть працювати у творчі колективи. Зокрема колишні студенти вже працюють у симфонічному оркестрі, муніципальному духовому оркестрі. Близько 80% останнього колективу складається з випускників полтавського мистецького закладу освіти.
— Хто бажає присвятити себе творчій справі, той знаходить можливість. Звичайно, проблеми є, але ми їх вирішуємо. Більше ста студентів навчаються у нас з області. Але училище не має гуртожитку, де б ці студенти могли жити. Хоча вже є проектна документація та й площа, виділена під його будівництво. Звісно, від проекту до побудови пройде певний час. Дивно, що гуртожиток не збудували раніше, коли були більш сприятливі часи для цього. Також у нас готовий проект реконструкції головної будівлі. Найближчим часом ми будемо реалізовувати його. Добудуємо ще один поверх, — додав Юрій Михайловський.

Автор: Ярослав КАДУК, www.poltava.pl.ua


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
2 лютого 2010, 09:47 | Полтава | Культура та освіта
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації