Вхід | Реєстрація

Тиждень без світла

Тиждень без світла

Частина жителів Могилівської об’єднаної громади були змушені майже тиждень жити без електроенергії. А все через те, що злодії злили і вкрали спеціальне масло із п’яти трансформаторів.

Звичайно ж, після цього у сотень жителів Могилева почалися проблеми. У холодильниках псувалися продукти, люди залишилися без мобільного зв’язку. Вони не могли нормально помитися, випрасувати одяг, подивитися телевізор чи скористатися інтернетом, були відключені від подачі води. Одним словом, на кілька днів їх позбавили всіх благ цивілізації, пов’язаних із електроенергією.

Через це серед жителів Могилева почали наростати протестні настрої.

Люди вимагали від представників влади пояснень, а головне — чіткої інформації про те, коли з’явиться електроенергія. Лунали заклики вийти на мітинг і навіть перекрити дорогу Р-52, що проходить через село і є автошляхом державного значення.

О п’ятнадцятій годині в п’ятницю 20 травня біля будівлі, в якій розташована адміністрація Могилівської об’єднаної громади, люди зібралися на імпровізований мітинг. Про нього та свою проблему вони повідомили телевізійників із Дніпропетровська. Подзвонили і в редакцію «ЕХО».

До сільчан прийшли і виступили перед ними голова об’єднаної громади Валерій Дружко, начальник районного підрозділу енергопостачальної організації Костянтин Стаднік, працівник Царичанської райдержадміністрації Микола Рижко. Представники влади намагалися пояснити, що контролюють ситуацію в міру своєї компетенції. А головний енергетик району обіцяв, що до понеділка 23 травня електроенергія з’явиться в оселях усіх жителів Могилівської громади. Костянтин Стаднік навіть розповів, що написав письмове зобов’язання щодо цього. А також повідомив, що у п’ятницю частина трансформаторів, із яких злили масло, відновлять роботу. Пристрасті дещо вгамувалися. Заклики перекривати дорогу вже не лунали. Але люди не повірили всім обіцянкам. Вони говорили про те, що відновити електропостачання мали ще в середу 18 травня. Але цьогоо не сталося. Тому одразу після закінчення мітингу частина людей попрямували до одного із трансформаторів, який обіцяли запустити в дію.

Дійсно, біля трансформатора працювали кілька чоловіків, одягнених у спецодяг із написом «ДТЕК». У процесі роботи електрики спілкувалися і з жителями селища, і з журналістами. Вони розповіли, що 21 травня одержали розпорядження залити масло у два трансформатори, а потім запустити їх у дію. Один із них пояснив:

— Масло вкрали з п’яти трансформаторів. Наскільки я знаю, два із них повністю вийшли з ладу. Сьогодні ми отримали п’ятсот літрів трансформаторного масла. Коли запускатимемо інші трансформатори — ми не знаємо. Нам дали наряд, ми працюємо. До кінця дня електроенергія в будинках, що живляться від цих двох трансформаторів, буде. Це ми можемо гарантувати.

Люди з цікавість спостерігали за роботою електриків, рахували кількість відер із маслом і навіть знімали процес на камери мобільних телефонів. А щоб згаяти час, висували версії щодо того, хто міг викрасти масло. Одні говорили, що це може бути справою рук недобросовісних фермерів, котрі змішують трансформаторне масло з дизпаливом і заправляють трактори. Інші висловлювали припущення, що таку кількість масла злодіям замовив хтось із власників великих котеджів, щоб залити його у систему обігріву. Говорили й про те, що оливу можна використати лише на виробництві. Дехто взагалі заявляв, що ніякої крадіжки не було, а трансформатори вийшли з ладу через те, що їх вчасно не обслуговували.

 

У Дніпропетровській області викрали 69 тонн трансформаторного масла

Офіційну версію щодо надзвичайної події редакції повідомив уже згадуваний головний спеціаліст Царичанської РДА Микола Рижко. Розмова з ним відбулася по телефону. Микола Михайлович розповів:
— Крадіжка трансформаторного масла на п’яти КТП, наскільки мені відомо, сталася в п’ятницю 13‑го. Усього викрали тонну масла. Два трансформатори через це взагалі «згоріли». Одразу після цього голова РДА Сергій Турський зібрав термінову нараду за участю голови громади Валерія Дружка, керівника РЕМу Костянтина Стадніка та начальника відділення поліції Романа Бурнаховського. Спочатку зясували обставини події. Стаднік повідомив, що наш район уже сьомий в Дніпропетровській області, де сталися подібні крадіжки. Викрали аж 69 тонн масла. На складах ДТЕК навіть запасу такого не було. Царичанський район поставили у чергу на отримання масла. Наші ремівці мали одержати його в середу. Але стався збій. Чи то закупити не встгли, чи інша причина була. Ці обставини мені невідомі. Жителі Могилева почали обурюватися, що їх обдурили. Відбулося кілька зібрань громадян. Костянтин Стаднік написав зобов’язання, що з понеділка ремонтні роботи розпочнуться. Весь цей час Сергій Турський вів перемовини з керівництвом області. Не знаю, які слова і аргументи він знайшов, але масло в кількості 500 літрів привезли раніше понеділка. І в п’ятницю 20‑го два КТП відновили свою роботу. Повірте, ніхто людей напризволяще не кинув, влада про них не забула. Можливо, єдиним нашим недопрацюванням стала недостатня комунікація з населенням. Потрібно було сільським депутатам, усім іншим зацікавленим і компетентним особам буквально подвірно обійти оселі і пояснити людям ситуацію. Адже відсутність інформації породжує чутки і невдоволення.

Микола Рижко пообіцяв, що в понеділок знову зателефонує до редакції і розповість про ситуацію із ремонтом КТП в Могилеві.

А ми тим часом зв’язалися із Володимиром Білоуськом, головою асоціації фермерів Кобеляцького району, і попрохали його прокоментувати версію з можливою крадіжкою масла кимось із його колег. Білоусько пояснив:

— Не думаю, що це було замовлення когось із фермерів. Байку про те, що трансформаторне масло можна лити у трактори замість солярки, я теж чув. Але вважаю це маразмом. Якщо у вас трактор кілька мільйонів коштує, то невже ви будете заправляти його сумнівним паливом? Та навіть власник старенького МТЗ такого не зробить! Потім ремонт паливного обладнання в рази дорожче обійдеться. Та ще й польові роботи будуть зірвані через зіпсовану техніку. У нас у Комендантівці колись схожа крадіжка траплялася. Але крім масла вкрали й кольорові метали із трансформатора. Згодьтеся, мідь продати легше, ніж масло, яке невідомо для чого можна використати.

До речі, саме трансформаторне масло не є якимось дефіцитним товаром. На десятках сайтів його пропонують за цінами від 25 до 30 тисяч гривень за тонну. Якщо у Дніпропетровській області дійсно викрали 69 тонн цієї оливи, то збитки енергетиків становлять близько півтора мільйона гривень. Це без урахування вартості зіпсованих трансформаторів.

Необхідно відзначити, що протягом чотирьох днів, доки тривали ремонтні роботи, до редакції регулярно телефонував співробітник РДА Микола Рижко та розповідав про розвиток ситуації. Востаннє він подзвонив у вівторок вранці і повідомив, що роботи з відновлення електропостачання завершені в понеділок увечері.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Царичанка | Надзвичайне
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
Читайте також
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації