У рамках проекту «Реформа управління на сході України», що виконується компанією GIS за дорученням уряду Німеччини для демонстрації переваг роздільного збору сміття за згоди Новосанжарської районної державної адміністрації та відділу освіти в навчальних закладах проведено конкурс «Пластикові скарби».
Для участі були визначені сім навчальних закладів, а це Новосанжарський та Полузірський НВК, Малоперещепинська, Нехворощанська, Малокобелячківська загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів та Зачепилівська й Лелюхівська загальноосвітні школи І-ІІ ступенів. Конкурс проводився всередині обраних шкіл. Кожна з обраних шкіл, відповідно до вимог конкурсу, створила по три команди й у період з 01.04 по 21.04.2016 року збирала пластикові пляшки різних розмірів.
У цей період працівниками громадської організації «Еколтава» були проведені цікаві лекції з приводу поводження з відходами й мали ігровий характер та включали перегляд освітніх мультфільмів.
У ході участі в конкурсі учнями навчальних закладів зібрано 1356 кг пластикових пляшок. Зокрема, Нехворощанська ЗОШ І-ІІІ ступенів – 146 кг, Зачепилівська ЗОШ І-ІІ ступенів імені Бориса Олійника – 116 кг, Новосанжарський НВК – 317 кг, Малокобелячківська ЗОШ І-ІІІ ступенів – 220 кг, Лелюхівська ЗОШ І-ІІ ступенів – 132 кг, Малоперещепинська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені М. А. Климиенка – 210 кг, Полузірський НВК – 215 кг.
Кожна команда отримала кошти відповідно до сертифіката виданого під час зважування, з розрахунку 5,00 грн за 1 кг сировини та нагороджена цінними подарунками за перше, друге та трєті місця в кожній залученій школі, які вручав представник проекту Вольфганг Хютцен.
Учні шкіл району були учасниками екологічного фестивалю, який відбувся в ЦКД 28 квітня 2016 року, де було підбито підсумки конкурсу «Пластикові скарби». Подяки РДА отримали першокласник Малокобелячківської школи Артем Бабенко, який зібрав 35 кг та учень 9 класу Малоперещепинської школи Юрій Григор’єв, який зібрав 73 кг пластикових пляшок.
Зібравши пластик, що розкладається 200 років, діти сприяли збереженню біорізноманіття, як основи підтримки життя на Землі.