Відтепер національні гвардійці та військовослужбовці, які лікуються у медичному центрі Національної гвардії у Нових Санжарах, зможуть пройти реабілітаційний курс на спеціальному обладнанні кращих світових виробників.
Сьогодні його урочисто презентували у медичному центрі «Нові Санжари» командувач Національної гвардії України, генерал-лейтенант Юрій Аллеров, Голова представництва НАТО в Україні — директор офісу зв’язку НАТО Александер Вінніков, керівник проектів Трастових фондів НАТО доктор Фредерік Пежо, голова Полтавської ОДА Валерій Головко та народний депутат України Андрій Река.
Як прокоментував пан Александер Вінніков, Північно-Атлантичний альянс значно розширив свою допомогу Україні з моменту анексії Криму та російської військової агресії на сході України.
— З політичної точки зору ми засвідчили свою підтримку незалежності і суверенітету України, — зауважив Александер Вінніков. — З практичної НАТО збільшило кількість радників, які на сьогодні співпрацюють з різними урядовими структурами, і з Міністерством оборони України зокрема. Діють п’ять Трастових фондів НАТО, які допомагають вирішувати нагальні проблеми та розвивати можливості. Уже через місяць під час засідання комісії «Україна-НАТО» в рамках Варшавського самміту Альянсу буде оголошено про збільшення пакету допомоги Україні. І медична реабілітація військових є невід’ємною складовою цієї допомоги.
НАТО надає допомогу за двома напрямками. По-перше, непряму допомогу, яка передбачає закупівлю сучасного обладнання для реабілітації. По-друге, пряму — як пацієнтам (пораненим бійцям), так і медичним працівникам. Йдеться про лікування і протезування за кордоном коштом Трастових фондів наших поранених військових та про навчання військових лікарів. Як повідомив керівник проектів Трастових фондів НАТО доктор Фредерік Пежо, вже за декілька тижнів група психологів Національної гвардії поїде на тренінг до Хорватії.
— Всі знають, що НАТО має військове та політичне обличчя. А сьогодні ми демонструємо людське обличчя Альянсу, — додав Фредерік Пежо. — І я щасливий, що нам вдалося реалізувати саме в цьому медичному закладі нашу мрію — проект, який має на меті збереження людського життя та здоров’я.
У свою чергу очільник області Валерій Головко зауважив, що на теренах Полтавщини з 2015 року діє обласна комплексна і поки що єдина в Україні програма реабілітації демобілізованих учасників АТО, які мають змогу після повернення додому із зони бойових дій відпочити разом з родиною у кращих санаторних закладах області.
— Для нас надзвичайно важливий досвід наших західних партнерів, НАТО, Трастового фонду, які допомагають не лише методологічно, але й обладнанням, фінансами, тим, що діляться досвідом реабілітації військових та навчають наших фахівців. Цей проект надзвичайно важливий для Полтавщини, — резюмував Валерій Головко.
Вартість обладнання, яке встановили в медичному центрі, — понад 60 тисяч євро. Воно вже працює і поранені бійці вже проходять реабілітаційні процедури. Йдеться про відновлення рухливості та функціональності суглобів після операцій, поранень та травм. Окрім того, обладнання стане в нагоді при лікуванні цереброваскулярних, серцево-судинних, гастроентерологічних захворювань та хвороб опорно-рухового апарату.
Під час оглядин центру командувач Нацгвардії Юрій Аллеров відмітив, що медична закладу необхідна допомога, аби покращити умови перебування бійців АТО. Пообіцяв зробити все необхідне. А Валерій Головко натомість запропонував військовим разом перетворити медичний центр «Нові Санжари» на потужний реабілітаційний центр не лише для нацгвардійців, а загалом для військовослужбовців. Задля цього залучаться підтримкою партнерів з НАТО. Йдеться про технології реабілітації військових, навчання медичного персоналу тощо.