Сварку, що виникла між землевласниками, котрі обробляють сусідні паї, вдалося вирішити завдяки замірам спеціалістів‑землевпорядників.
У попередніх номерах тижневика «ЕХО» кореспонденти описували ситуацію, яка виникла між жителями Бутенківської сільської ради. 17 травня на земельну ділянку до мешканця села Колодяжне Валерія Колодяжного заїхав трактор і скультивував частину посіву соняшника. Сільськогосподарська техніка працювала за вказівкою бутенківця Павла Гунжеля. Гунжель стверджував, що є орендарем сусіднього з Колодяжним паю. Він орендує землю в Марини Руських. Зі слів Гунжеля, 5 травня Руських викликала на поле представника земельної організації, щоб той перевірив відповідність межових знаків. Коли межу встановлювали, на поле запросили і Валерія Колодяжного. Гунжель пояснив йому, що, згідно висновків експерта, Колодяжні приплюсували до своєї землі 2,7 гектара з паю Марини Руських. Та чоловік не погодився із замірами представника земельної організації. Після того, як був скультивований соняшник, Валерій Колодяжний написав заяву в поліцію та звернувся до Полтавської регіональної філії Центру державного земельного кадастру. Спеціалісти Центру переміряли ввесь масив, відзняли лісосмугу та насип. Після чого зробили свій висновок. Пояснює працівник Центру ДЗК:
— Попередня земельна організація, до якої зверталась Марина Руських, установила межі з похибкою у 18 метрів. Помилка сталась через те, що вони не врахували розташування інших ділянок. Ми наклали ділянки на карту у відповідності до знімків, які зробили на місцевості. Тобто, відповідно до фактичного розташування об’єктів. Потім із точок, з яких проводили зйомки, винесли межі з точністю до 1 сантиметра. Так, Колодяжні змістились у межі. Та це не їх провина, оскільки люди обробляли землю у відповідності до межових знаків, які встановив Інститут землеустрою.
Валерій Колодяжний, у свою чергу, повідомив, що Гунжель виорав зайвих 43 сотих їхнього паю. Чоловік говорить, що більше 10 років вони користувались землею згідно з технічною документацією, а, відповідно до проведених замірів, доведеться змінювати межі ще трьох сусідніх паїв.
Отож, завдяки висновкам експертів земельної організації, конфлікт між сусідами-землевласниками вирішився досить швидко.