Засуджені у Росії українці Геннадій Афанасьєв та Юрій Солошенко прибули до України.
Їх обміняли на Олену Гліщинську та Віталія Діденка, які, своєю чергою, вже прилетіли до Росії.
За даними "Українських новин", літак із Солошенком та Афанасьєвим приземлився на військовому аеродромі в Борисполі близько 17:30.
Згодом з аеродрому виїхав кортеж.
Раніше президент Росії Володимир Путін помилував засуджених у Росії українців Геннадія Афанасьєва та Юрія Солошенка.
Радник голови СБУ Юрій Тандіт повідомляв, що українців обміняли на двох людей.
"У рамках домовленостей на найвищому рівні була реалізована формула 2 на 2. Ті двоє людей, яких передала Україна, вони мають пряме відношення до подій в Одесі", - цитує пана Тандіта канал "112 Україна".
Підготовку екстрадиції українських громадян, засуджених у Російській Федерації, яких Україна вважає політичними в'язнями, міністерства юстиції України та Росії розпочали ще на початку травня.
У цей же час і Солошенка і Афанасьєва етапували до Московського СІЗО "Лефортово". 26-річного Геннадія Афанасьєва, засудженого у Криму за "тероризм" до семи років в'язниці, привезли із Сиктивкара, де він відбував покарання.
73-річного українського пенсіонера Юрія Солошенка російський суд визнав винним у шпигунстві на користь України ще в жовтні 2015 року і засудив до шести років ув'язнення в колонії суворого режиму.
Заарештували Солошенка у Москві за рік до того, як він, за словами родичів, поїхав на запрошення свого давнього російського колеги по роботі в "оборонці", щоби за винагороду протестувати устаткування.
На думку сина Солошенка Олександра, батька "підставив" знайомий, якому він допомагав з контактами в російській та українській оборонній промисловості. Протягом десятків років Солошенко був директором полтавського заводу "Знамя", який мав контракти з російським оборонним комплексом і постачав до Росії лампи біжної хвилі. На пенсію він вийшов у 2010 році.
"Підприємство, яким він керував, виживало за рахунок російських замовлень: за часи незалежності не надійшло жодного держзамовлення. Нічого секретного ні у нас, ні у росіян не було - це була єдина система. І звинувачення в шпигунстві - це просто абсурдно", - заявляв після вироку син Солошенка Олександр.
З часу виходу на пенсію у 2010 році Солошенко не мав доступу до секретних матеріалів, розповідав ВВС Україна колега Солошенка, головний інженер заводу "Знамя" Володимир Чуйко. Згодом завод "Знамя" занепав і майже закрився.
За версією ФСБ, пенсіонера затримали при спробі нелегально придбати комплектуючі до зенітно-ракетних комплексів, які призначалися для ППО України.
За даними правозахисників, російські слідчі звинувачували чоловіка у тому, що він планував вивезти на територію України з Росії якусь новітню зброю "на вантажівці". Сам Юрій Солошенко стверджує, що у нього був зворотній квиток на поїзд в той же день, коли він приїхав до Москви.
У московському СІЗО "Лефортово" полтавчанина тримали понад рік, а відбувати термін покарання відправили до Нижнього Новгорода. Понад півроку український консул не мав доступу до затриманого, що стало однією з причин ноти українського МЗС, яку вручили російському послу. Також українські дипломати висловлювали протест, що попри тяжку хворобу літнього чоловіка, його переводили з медичної частини колонії на загальний режим утримання.
За словами сина, у листах Солошенко писав, що боїться більше не побачити своїх дітей та онуків.