Засмага – це не тільки красиво, а й корисно. Звичайно, якщо насолоджуватися сонячними ваннами в міру. Вихідні на Дніпропетровщині обіцяють бути сонячними та спекотними, а отже, саме час відправитися на пляж. Декілька правил здорової засмаги нагадали в Обласному центрі здоров’я.
Засмага може бути корисною, кажуть медики. Під дією ультрафіолету в організмі виробляється вітамін D. Проте, щоб не нашкодити здоров’ю, сонячні ванни потрібно приймати правильно.
Найкращий час для засмаги – зранку до 11-00 і ввечері після 16-00. Найбільш небезпечним сонце стає з 11-00 до 16-00.
Головне правило безпечної засмаги - не поспішати. Бажання отримати «все й одразу» призводить до опіку. Замість рівної красивої засмаги ви отримаєте почервоніння, сухість, температуру і подальше лущення. Важливо контролювати тривалість першого перебування на сонці. Чим світліша шкіра, тим менше часу можна провести на пляжі. Намагайтеся почати з 10-20 хвилин, поступово збільшуючи тривалість.
Нанесення крему з SPF перед виходом на пляж має стати правилом. Сонцезахисні фільтри, які містяться в цих засобах, захищають шкіру від шкідливого сонячного випромінювання та запобігають появі опіків.
Максимально агресивний загар - на мокре тіло. Після купання не потрібно одразу відпочивати на сонці. Не можна засмагати на голодний шлунок та одразу після їжі. На пляжі не забувайте про головні убори. Пийте більше рідини, але не алкоголь. Він може стати причиною сонячного дерматиту. Слідкуйте за своїм самопочуттям і не допускайте перегрівання.
Засмага краще лягає, якщо користуватися скрабами. Проте не зловживайте ними. Не користуйтеся скрабом протягом декількох годин до і після походу на пляж. Сонце сушить. Підберіть крем або живильну олію, щоб зволожити шкіру. Подбайте про те, щоб під рукою був ефективний засіб від сонячних опіків.
Засмага має протипоказання. Не можна знаходитися на сонці людям з пухлинами, захворюваннями щитовидної залози, цукровим діабетом, гіпертонією. Перед походом на пляж краще проконсультуйтеся з лікарем.