У Лубенському районі вода в Сулі придбала червоний колір, а риба викидається на берег.
Через урагани та дощі, які пронеслися над Полтавщиною, річка Сула вийшла з берегів, забрала трупи загиблих тварин, а в деяких місцях підтопила кладовища. Також в річку хлинули нечистоти. Таку брудну Сулу не пам'ятають навіть старожили. Люди не знають що робити, ситуація загрожує екологічною катастрофою.
Жителі Лубенського району скаржаться на сморід, який виходить від річок Сула і Удай. За словами лубенців, вода в Сулі придбала червоний колір, рибу можна ловити руками, так як вона сама викидається на берег. Тільки навряд чи хто ризикне її приймати в їжу.
В останні дні ситуація ще більше погіршилася. Серед місцевого населення побутує думка, що вгору за течією "під шумок" спустили нечистоти з очисних споруд, щоб не маятися з утилізацією.
На Сулі в національному природному парку "Нижньосульський" розташовані унікальні в Європі нерестовища декількох десятків видів риб. Також тут проходять міграційні маршрути значної кількості водоплавних і гідрофільних видів птахів, деякі з яких занесені в Червону книгу, як, наприклад, журавель сірий. Якщо забруднення дійде до цих місць, то екологічна катастрофа буде неминучою.
Міністерство екології та природних ресурсів України в зв'язку з цим доручило Держекоінспекції взяти під контроль ситуацію в Лубенському і Чорнухинському районах. Як повідомили в прес-службі міністерства, про результати проведеної роботи Державна екологічна інспекція України повинна поінформувати Мінприроди протягом робочого тижня.