Лікують. Але збудника не знають.
Ситуація із захворюваністю на бактеріально-вірусну пневмонію у Кременчуці покращується. Про це говорили на останній нараді у міського голови Миколи Глухова.
За інформацією керівника міського відділу охорони здоров’я Валерія Литвиненка, сьогодні хворих з вірусним запаленням легень поступає менше, ніж раніше. Тих, хто одужав, а термін лікування від цієї хвороби в середньому місяць, – виписують.
Як стверджують джерела газети, також припинили безплатне лікування хворих з цією хворобою. Єдине що – важкохворим дають безкоштовно “Таміфлю”, який є тільки в лікарнях.
З яким же діагнозом виписують хворих? У їхніх медичних картках проставляють код j18, який, згідно з класифікатором МКБ-10, належить до класу хвороб органів дихання, блок: грип та пневмонія, назва – пневмонія без уточнення збудника хвороби.
Що розповіли газеті пацієнти?
- Кілька днів тому швидка забрала мене з температурою 39,9, – розповідає молода кременчужанка Дарина, яка вже тиждень лікується на стаціонарі пульмонологічного відділення 1-ї міської лікарні. – Спочатку була підозра на запалення легенів, зробили рентген, виявилося, що гострий бронхіт. Все одно госпіталізували, щоб не було ускладнень. Відділення переповнене, ліжок у палатах не вистачає, кладуть у сусідні відділення. Деякі хворі лежать ще з кінця минулого року, багато хворих побувало в реанімації. А взагалі, умови погані, немає гарячої води, в аптеці, що на першому поверсі, ціни м’яко кажучи “накручені”. Особисто я витратила вже понад 700 грн на медикаменти, у деяких ця сума сягнула двох тисяч.
А на парадних сходах лікарні в самісіньких халатиках та спортивних костюмах, не поспішаючи, смалять цигарки хворі. Надворі –15 C…
У дитячій міській лікарні ситуація не краща.
- Після нового року мене з 9-місячною донечкою госпіталізували з діагнозом двостороння пневмонія, – розповідає 25-річна кременчужанка Ганна. – Температура майже сорок трималася кілька днів поспіль. Кололи антибіотики, приймали цілу купу ліків. До нас у палату підселили дитину, хвору на кір. Всі маленькі, які були в палаті, захворіли. Слава Богу, мою Ніку оминуло. На третій день я сама стала почуватися зле. Мені прописали арбідол у капсулах, а наступного дня стала почуватися ще гірше. Як мені потім пояснили, сталося передозування, почалася страшенна алергічна реакція. А я годую дитину груддю, уявляєте, як це небезпечно? А ще моїй дитині та іншим дітям також прописали пити сироп, який навіть і пити не можна, лише полоскати горло. Не дивно, що діти кричали не своїм голосом, коли мами давали їм цю гидоту. Ось таке ми пережили лікування!
Хворим на пневмонію ставлять j18
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном