Вхід | Реєстрація

«Перед виборами попрохали лавочку та священика на Великдень»

«Перед виборами попрохали лавочку та священика на Великдень»

Минулого тижня ми побували у Кунцевому, щоб подивитись, що змінилося у місцевої громади із обранням нового сільського голови.

Під час місцевих виборів 2015‑го року у більшості сільських рад Новосанжарського району громади знову обрали тих самих сільських голів. Але так було не скрізь. На чолі кількох рад після виборів з’явилися нові обличчя. Так, у Кунцевому багаторічного сільського голову Анатолія Підтоптаного змінила колишній працівник правоохоронних органів Людмила Мокляк. Минулого тижня ми відправилися до Кунцевого, аби дізнатись, як ідуть справи у нового сільського голови і чи змінилося щось у громаді зі зміною керівника.

У Балівці прохали інформаційний щиток, у Кунцевому — відновити День села

Людмила Мокляк зустрічає нас на порозі сільської ради. Запрошує до свого робочого кабінету. Дорогою до нього у коридорі показує «Скриньку пропозицій для сільського голови» — для порад від мешканців громади.

У кабінеті голови нещодавно зробили ремонт. Він досить затишний, на стінах — картини. Над робочим місцем сільського голови — портрет Петра Порошенка, над ним — ікона.

— Спочатку було дійсно складно. Доки знайшли спільну мову із депутатським корпусом. Спочатку не всі депутати підтримували ті пропозиції, які я вносила під час сесій. Потім усе стало на свої місця. Зараз нормальна робоча атмосфера. І депутати мені в усьому допомагають і підтримують, — розповідає сільський голова.

Перші зміни з приходом нового голови торкнулися штату сільської ради. У нього додали посаду працівника з благоустрою. З’явився і завідуючий у Кунцівському клубі, який до цього кілька років не працював. Сільська рада виділила закладу 50 тисяч на придбання нової апаратури. Тепер у клубі діють два гуртки — хоровий та вокально-естрадний, а для молоді майже щосуботи проводять дискотеку.

Ми виходимо з Людмилою Мокляк із сільської ради та прогулюємось вулицями Кунцевого. Назустріч час від часу трапляються місцеві жителі, які здалеку вітаються.

— Одна з найбільших проблем — закинуте будівництво школи! — показує сільський голова на усім відомий фундамент у центрі Кунцевого. — Зараз веду переписку з фондом держмайна, щоб отримати дозвіл на його розбирання.

Доки ми прямуємо дорогою до місцевого клубу, Людмила Мокляк розповідає про свої передвиборні обіцянки.

— Пригадую, у Балівці люди просто хотіли, щоб у центрі села з’явився інформаційний щиток. Ми його зробили. Також там провели день зустрічі односельців. Люди були задоволені. У Собківці перед виборами з мене брали обіцянку виконати два завдання: поставити лавочку в центрі села та привезти священика на Великдень. Виконати це було нескладно, а виявляється, що людям такі прості речі приносять радість.

Одна із передвиборчих обіцянок Людмили Мокляк все ще у процесі виконання. Справа в тому, що одному з літніх мешканців Кунцевого сільський голова пообіцяла обов’язково провести День села. Свято дійсно планують. Воно має відбутися 23‑го вересня.

 

«Можна зробити все, якщо громада підтримує!»

Дорогою від сільської ради ми проминаємо дерев’яний контейнер, розфарбований яскравими квітами. Це місце для збору пластику. Аби заохотити мешканців громади викидати пластикові пляшки окремо, сільський голова організувала цілу інформаційну кампанію. А ще облаштувала пункт збору використаних батарейок, які, як відомо, при потраплянні у природне середовище надзвичайно забруднюють його.

Утім, про свої особисті досягнення Людмила Мокляк говорить небагато. Запевняє, що більшість із того, що вдалося зробити, — заслуга виключно громади. Так, разом із мешканцями Вісичів вони відремонтували ділянку дороги від траси до села. Також разом оновили місця відпочинку на місцевому ставку, полагодили усі кладки.

Разом із мешканцями громади навесні організували прибирання усіх п’яти кладовищ. Провели суботник, під час якого зібрали два причепи сміття. І так само разом організували театралізоване свято для дітей, яке відбулося у Кунцевому 1‑го червня.

— Можна зробити все, якщо громада підтримує! Самій, звісно, нічого б зробити не вдалося! Головне, що люди розуміють: якщо роблять щось, то це ж для них самих, для їх дітей, онуків.

За кошти сільської ради виготовили та встановили два ігрових майданчики для дітей у Кунцевому та Вісичах. У тих же Вісичах, коли почастішали випадки крадіжок, встановили камеру відеоспостереження.

 

«Об’єднатися пропонували Нові Санжари і Полузір’я. Але люди — проти»

Серед проблем, якими переймається сільський голова, — запровадження централізованого вивезення сміття. Новосанжарський комунгосп нібито згідний обслуговувати і кунцівську громаду, проте спочатку потрібно провести широку інформаційну роботу серед самих мешканців сільської ради. Поки що самі люди не надто налаштовані платити за вивезення сміття 8 гривень.

Ще одна із проблем — відновлення автобусного сполучення із Ганжами та Вісичами.

Над можливим об’єднанням громад у Кунцевому поки що не замислюються. Хоча сільська рада вже двічі отримувала пропозиції про об’єднання: від Нових Санжар та Полузір’я. Нібито з такою ж пропозицією планують вийти ще одні сусіди — із Старих Санжар. Проте відповідь поки що однозначна: жителі Кунцівської сільської ради об’єднуватися не планують.


Автор: Володимир ПАРШЕВЛЮК, «ЕХО»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Нові Cанжари | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації