Вхід | Реєстрація

«Найдивовижніша подорож» у таборі «Старт»

«Найдивовижніша подорож» у таборі «Старт»

Уже шостий рік поспіль Царичанська євангельська церква «Нове життя» на стадіоні «Діброва» влаштовує спортивно-пізнавальний майданчик «Старт» для дітей віком від 5 до 14 років.

Діяв табір 5 днів: з 19 до 23 липня. Окрім розважальних заходів (надувної гірки, батута, парашута, стрільби з лука, веселих пісень, цікавої ранкової зарядки, гуртків) дітей знайомили з духовними чеснотами та уроками Біблії. Програма була спланована так, що кожного дня дітлашня, а їх було від 95 до 120 чоловік, у вигляді цікавої гри здійснювала подорож по сторінках Біблії. Кожен день перебування у таборі мав свою назву: «Біблія — це скарб», «Біблія — лист Бога до людей»; «Біблія — дзеркало душі», «План Бога на спасіння», «Біблія — це світло у темряві».

— Якщо читати Біблію, — розповідає координатор табору Галина Григорчук, — то діти знайдуть там відповіді на всі дитячі запитання.

До розваг у таборі увійшли і гуртки англійської мови, рукоділля, музики. Англійської мови діти навчались через пізнавальні ігри. Її викладали гості, які приїхали з Америки. Це родина Близнюків: Роман, Ліля, Ліана, Лукас та Дженні, а також Софія, Наташа, Ліля і Катя з Волині. Також у ролі наставників була команда молоді місцевої церкви «Нове життя» і три викладачі з Рівненської області.

Відпочиваючи у таборі, кожна дитина отримала яскраву картонну коробку, куди складала подарунки, які отримувала щодня:  іграшки, олівці, книжки, альбоми, блокноти, цукерки, Біблію та багато іншого. Є у світовій спільноті християнська місія «Сумка самарянина». Діти з різних країн купують подарунки і передають у цей фонд. Керівництво фонду вирішує, діти якої країни найбільше потребують подарунків. Багато із подарованого було саме із «Сумки». Таборяни не просто так отримували ці гарні презенти. Їх дарували з метою заохочення кожної дитини до правильної відповіді, гарної поведінки, доброї справи. Дітей раз на день смачно годували (перебування у таборі з 10 до 15 години). У останній день учасники табору смакували козацькою кашею, яку приготувала майстриня цієї справи Тамара Ванда. Також маленькі співаки «Старту» взяли участь у музичному фестивалі «Не хлібом єдиним», де виконали пісні «Тому, хто біля тебе, дай свою любов» і «Кто сотворил весь этот мир».

Фінансовий бік діяльності табору забезпечили віряни євангельської церкви «Нове життя» при сприянні друзів з Америки.

У останній день перебування дітей у «Старті» ми стали свідками зворушливого прощання таборян зі своїми наставниками. Усі між собою надзвичайно здружилися. Прощаючись, зробили світлини на добру згадку.

 

«Українські діти дуже щирі»

Так відізвався про маленьких українців Роман Близнюк, старший із американської делегації. Нам удалося поспілкуватися з Романом та задати декілька питань стосовно їхньої гостини в Україні, позитивних і негативних вражень про країну, життя на континенті та подальших планів.

Сам Роман і його дружина Ліля родом із Волині. Але вже 13 років із дітьми проживають у штаті Нью Джерсі (східне побережжя) у містечку Істбранзвік, дуже схожому на Царичанку. Роман Близнюк займається будівництвом, має невелику компанію із цього фаху. У сім’ї виховується четверо дітей — Влад (18 років), який буде навчатись в університеті, Ліана (16 років), Максим (14 років) і Лукас (12 років) — школярі. У родині спілкуються між собою українською. Як розповів Роман Близнюк, у місті і штаті велика українська діаспора. Є велика євангельська церква «Ансамблей Божих», віряни якої дуже переживають за події на сході України і займаються волонтерством, відправляючи гуманітарну допомогу. Ми запитуємо у співбесідника, як вони потрапили до американського континенту. За розповіддю Романа, історія їхньої багатодітної сім’ї розпочалася ще з радянських часів. Місцева влада постійно утискала, переслідувала його віруючих батьків та створювала нестерпні умови для проживання в Україні. Сім’я змушена була виїхати за кордон. Через деякий час родина Романа Близнюка теж виїхала до Америки із статусом біженців. Через два роки Близнюки отримали дозвіл проживати в Америці. Тепер вони — американці українського походження.

Також 45‑річний Роман поділився своїми враженнями від поїздки на свою колишню батьківщину. Звичайно, до України вони приїжджали не раз. У таборі «Старт» їм дуже сподобалося. Вони із задоволенням викладали англійську мову. Мають намір ще не раз приїздити до України і Царичанки, хоча і визнає, що поїздка для них обходиться недешево — тисячу доларів витрачається на дорогу. Також українським американцям сподобався широкий масштаб діяльності дитячих євангельських таборів, який розгорнувся, і приємно вразило те, що діти навчаються біблійних принципів. Як зазначив Роман Близнюк, йому не подобається, як українська молодь, та й не тільки, швидко пасує перед труднощами, опускає руки, стає інертною. А головне — українці не бажають самі собі дати раду, сподіваючись на міфічного дядька, який прийде і все зробить, як чарівник.

— Людина повинна змінюватись сама і змінювати світ навколо себе, — вважає Роман. — І багато працювати.

Наостанок американець наголосив на необхідності людини бути з Біблією і вивчати її.

— Так і передайте своїм землякам, — повторив цю фразу кілька разів.


Автор: Олена МАРЕНИЧ, «ЕХО»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
Читайте також
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації