У вівторок відбулась VI позачергова сесія Кобеляцької міської ради. На ній депутати заслухали звіти керівників міських комунальних підприємств, внесли зміни до бюджету та затвердили договори, укладені міським головою.
На сесійне засідання із 26 з’явились 20 міських обранців. Першим перед присутніми виступив директор «Міської сервісної служби» Василь Фещенко, який розповів про стан фінансово‑господарської діяльності підприємства.
— На сьогодні штат служби становить 36 чоловік, — каже Фещенко. — На балансі підприємства знаходять 54 майданчики, на яких розміщені 169 контейнерів для побутових відходів. Сміття вивозиться шість разів на тиждень. Тариф не змінювався з 2012 року і становить 4 гривні з однієї людини. Сервісна служба уклала 3764 договори з жителями райцентру. Заборгованість населення на 1 липня становить 128 тисяч гривень.
Зі слів Василя Фещенка, міські вулиці освітлюють 1500 ліхтарів. Крім того, 60 штук підключені через облік споживачів, а 35 — через комерційний. За шість місяців цього року спожито електроенергії на 91 тисячу гривень. Прибуток підприємства за півроку склав 79 100 гривень.
Наступним про роботу комунального підприємства «Водоканал» прозвітувався директор Іван Дяченко. Як повідомив Дяченко, на підприємстві працюють 13 чоловік. На балансі «Водоканалу» перебувають 13 артезіанських свердловин, одна з яких по вулиці Успенській не працює. Та, зважаючи на стан водомережі, для підстраховки до наступного року її потрібно капітально відремонтувати. За перше півріччя 2016‑го «водоканалівці» ліквідували 56 аварій на загальну суму 60 тисяч гривень. У цьому році підприємство працювало зі збитковими фінансовими витратами, які склали 94 тисячі.
Міський голова Олександр Копелець пообіцяв виділити кошти комунальним підприємствам, щоб не підвищувати для населення ціни на їх послуги.
Далі депутати розглянули питання щодо виконання бюджету міста за 6 місяців цього року.
На нього прозвітувалась Надія Назарова, завідуюча фінансовим відділом.
— За перше півріччя бюджет виконано на 159 відсотків, — говорить доповідач. — Усього доходи міської ради склали 3 мільйони 784 тисячі 747 гривень. Перевиконання становить 1 368 832 гривень.
Також Надія Назарова зупинились і на видатках. За півроку з бюджету використано 3 204 820 гривень.
Депутат Вікторія Шкарбан попрохала розшифрувати суму 121 624 гривні, витрачену на проведення навчальнотренувальних зборів і змагань. Завідувач фінвідділу пояснила, що сюди входить придбання м’ячів, спортивного одягу, харчування спортсменів і заробітна плата. Очільник міськради запропонував Вікторії Шкарбан писати депутатські запити, щоб отримати повний звіт.
Після цього присутні обговорили зміни до міського бюджету. На утримання міськради пропонувалось витратити 115 тисяч гривень, благоустрій райцентру — 560 тисяч, утримання доріг — 302,5 тисячі, будівництво екстриммайданчика — 66,5 тисячі та реконструкція тротуарів — 90 тисяч. Також планується виділити 60 тисяч на святкування 25‑ї річниці Незалежності.
Голова РДА Таміла Шевченко поцікавилась, чи повідомляв Олександр Копелець депутатів, що на потреби міста можуть виділити сміттєвоз за умов співфінансування:
— Яку суму з видатків Ви передбачаєте для цього?
Міський голова порекомендував Тамілі Шевченко:
— Не перетворюйте сесію на балаган, як у себе там. Ми вирішуємо питання сміттєвоза. Я вдячний, що Вас почали турбувати проблеми міста. Чому тоді Ви як голова адміністрації з 18 мільйонів районного бюджету не виділили й копійки для благоустрою міста?
Таміла Шевченко відповіла, що, поперше, такої цифри немає, подруге, на останній сесії райради розподіляли 8 мільйонів гривень.
— Депутати виділили на ремонт актового залу міської школи №2 187 тисяч, — пояснила Шевченко. — До цього вже було перераховано 200 тисяч. За кошти районного бюджету відремонтують дах дитячоюнацької спортивної школи. Крім того, усі молодші школярі харчуються безкоштовно завдяки рішенню депутатів райради. Із 200 тисяч гривень 125 направлять для кобеляцьких школярів. У Будинок дитячої творчості за районні кошти придбають котли для опалення приміщень. Як Ви вважаєте, після об’єднання громад, кому залишаться ці відремонтовані установи? Тому не треба людям говорити неточну інформацію й оприлюднюйте справжні цифри.
Наступне питання, яке стосувалось договорів, укладених міським головою, депутати затвердили без розгляду.
Після цього Олександр Копелець повідомив, що депутатам необхідно проголосувати за заборону руху транспортних засобів через площу Перемоги і визначити її місцем для проведення масових заходів:
— У такий спосіб нам удасться зберегти дорожнє покриття. Сільгоспвиробники відмовились виділяти кошти на її ремонт.
Після довгих суперечок рішення не прийняли, оскільки лише 13 депутатів проголосували за нього.
Потім затвердити програму проведення міських заходів із нагоди святкування 25‑ї річниці Незалежності України. Планується проведення спортивних змагань «Богатирські ігри» та концертної програми.
Також міські обранці прийняли звернення до прем’єрміністра Володимира Гройсмана й голови ВРУ Андрія Парубія з приводу підвищення тарифів на комунальні послуги, створили конкурсну комісію із призначення управителя багатоквартирних будинків у місті, розглянули земельні питання і звернення громадян.