Вхід | Реєстрація

Олексій Чепурко: У Полтаві немає осередків амброзії, все місто і є осередком алергену

Олексій Чепурко: У Полтаві немає осередків амброзії, все місто і є осередком алергену

Заступник міського голови вважає, що без допомоги усієї громади цей бур’ян виконавча влада не поборе.

Ще діючу міську програму боротьби з амброзією заступник міського голови Полтави Олексій Чепурко назвав ілюзорною, тобто такою, яку міська влада не виконала. Хоча щороку, протягом 5 років, програма передбачала освоєння 300 тис грн.

— Я не хочу зараз говорити, а хто ж винуватий у цьому? Краще усією громадою подумати, а як правильно написати наступну програму. Думаємо, що можна піти 3 шляхами. Перший — обприскування 30-сантиметрової амброзії препаратом «Алергостоп». По інструкції потім цю ділянку не можна чіпати протягом 24 днів. Амброзія засихає, усі інші трави — ні. Другий спосіб — виривання. Наприклад, у Дніпрі, платять кошти за кожен вирваний корінець. І третій спосіб — це все-таки скошування. Щодо безробітних, яких можна залучити, то є проблема, яка полягає у тому, що виривати амброзію вони не хочуть. І наостанок скажу про переговорили із нашою аграрною академією, які говорять, що є біологічний метод боротьби з амброзією — розповсюдити спеціальну комаху, хоча і тут є проблема, адже ця комаха у наших кліматичних умовах не зможе перезимувати.

З огляду на це Олексій Чепурко прогнозує, що комплексна боротьба потребуватиме більшого фінансування:

— Якщо раніше бюджет виділяв на боротьбу із алергеном 300 тисяч щорічно, то майбутні затрати можуть стати ще більшими. Боротьба з амброзією потребуватиме фінансування приблизно в районі 3 мільйонів щорічно. Будемо показувати ці цифри депутатам.

Щодо складання карти осередків поширення амброзії, то заступник мера вважає, що без допомоги усієї громади проблему не буде вирішено:

— Ви, до речі, написали, що у нас амброзія по пояс. Я сьогодні їздив, то такої картини немає. Говорять, що потрібна карта осередків амброзії. Але у нас немає такого поняття, як «осередки амброзії». В кожен двір можна зайти і знайти цю рослину. Все місто в ній. Самі мешканці під під’їздом бачать багатометрову рослину і телефонують на 1580, а невже не можна вирвати власноруч? Якщо б мешканці збиралися на суботники, то це була б неабияка допомога. А комунальні служби тим часом боролися б із алергеном у парках, скверах та в інших місцях, які за ними закріплені.


Автор: Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтава | Спорт і здоров'я
1. poleno / 16 серпня 2016, 19:10
треба ще більше бабла на амброзію не мілліони,а мілліарди
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації