Днями на сайті Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками з’явилась інформація, що в Україні тимчасово заборонили чотири медпрепарати.
Причиною заборони стала смерть 7‑річного хлопчика, якому ввели ін’єкцію в сумській поліклініці.
Повідомляється, що Держслужба тимчасово заборонила реалізацію та застосування таких медикаментів:
— розчин для ін’єкцій «Новокаїн» по 5 мілілітрів в ампулах виробництва АТ «Лекхім-Харків»;
— лікарський засіб «НО-ШПА», розчин для ін’єкцій 20 мг/мл по 2 мілілітри в ампулах № 25 (5х5) виробництва Хіноїн Завод фармацевтичних та хімічних продуктів прайвіт Ко. Лтд., Угорщина
— лікарський засіб «Дексаметазону Фосфат», розчин для ін’єкцій, 4 мг/мл по 1 мл в ампулах, виробництва ПАК «Фармак» Україна;
— «Цефотаксим» — порошок для розчину для ін’єкцій по 1 г у флаконах, 10 флаконів у пачці, виробництва ПАТ «Київмедпрепарат», Україна.
Кореспонденти «ЕХО» перевірили, чи виконують розпорядження Державної служби з лікарських засобів власники аптек, які працюють у місті. У восьми медично-санітарних закладах нам повідомили, що листи від Держслужби вони отримували ще минулого тижня. Заборонені медичні препарати вилучені з продажу.
Головний лікар ПМСД Любов Коломієць знає про позаштатну ситуацію, яка виникла у Сумах. Вона пояснює:
— У таких випадках Державна служба з лікарських засобів у Полтавській області одразу надсилає нам повідомлення про тимчасову заборону використання ліків, які викликають підозру. У разі, якщо препарати у нашому розпорядженні є, ми вилучаємо їх із обігу і розміщуємо у спеціальному холодильнику на карантинне зберігання. А потім чекаємо нового розпорядження. Є два варіанта. Після перевірки медикаменти, які потрапили в список тимчасово заборонених, дозволяють використовувати або забороняють і ми їх утилізуємо. Щодо цього випадку, то жодного із препаратів, які нині перевіряють, у розпорядженні ПМСД немає.
Сподіваємось, що всі керівники аптек читають листи, які їм надходять із Держслужби, і виконують розпорядження. Та все ж радимо взяти собі на замітку перелік цих медпрепаратів і при купівлі перевіряти завод та країну виробника.