Як відомо, унікальним продуктом, що має лікувально-цілющі властивості, є мед. У побуті цей продукт використовують для лікування та в профілактичних цілях. Серед пасічників найбільш корисних вважається соняшниковий мед. Продукт, зібраний бджолами з цієї маслянистої рослини, є дуже цінним за своїми фізико-хімічними і поживними якостями.
Які ж корисні властивості поєднує в собі соняшниковий мед? Із цим питанням ми звернулися до бджолярів, які мешкають у Кустолових Кущах. Оскільки ні для кого не буде секретом, що саме місцеві пасічники славляться своїм медом не лише в області, а й у всій Україні.
Ще з молоду цією кропіткою справою займався Борис Зух. Зараз секретам бджільництва він навчає свого онука Вадима Стрельника. Пасічники говорять, що у соняшниковому меді, крім ферментів і вітамінів, міститься найбільша кількість глюкози, що у 1,5 рази перевищує її вміст у порівнянні з іншими видами.
— При споживанні такого меду, глюкоза миттєво всмоктується в кров людини і розноситься по всьому організмі, — каже Борис Зух. — Вона підвищує міцність судин і сприяє нормалізації роботи всього серцевого м'яза. Вживання соняшникового меду нормалізує артеріальний і венозний кровообіг, сприяє виведенню з організму токсинів, покращує роботу печінки, знижує можливість появи набряків. У народній медицині мед використовують для лікування хвороб серця, боротьби з діареєю, бронхітом, малярією, поліпшення функцій кишечнику, зняття травних кольок. Його можна використовувати як тонізуючий і сечогінний засіб. Незамінний помічник для тих, хто страждає від атеросклерозу. Крім того, має антибактеріальні властивості і ефективний у боротьбі з застудою або грипом.
Пасічник-початківець Вадим Стрельник відмітив, що соняшниковий мед стане чудовими ласощами для дітей шкільного віку, оскільки продукт містить багато поживних речовин:
— Його в обов’язкову порядку використовують як загальнозміцнюючий і тонізуючий засіб, що особливо корисно для організму, який розвивається. Щоправда, батьки повинні уважно слідкувати, яку кількість меду з’їдають за день їхні діти і чи не викликає продукт у них алергію.
Вадим наголосив, що доросла людина може вживати протягом дня до 100 грамів меду. Дітям і підліткам рекомендовано додавати 1-2 чайні ложки цього продукту в їжу (каша або фрукти). Зберігати продукт потрібно в захищеному від світла місці, при температурі від 4 до 20 градусів. Більш детальну інформацію про соняшниковий мед та його вартість можна дізнатись у самого бджоляра, попередньо вступивши в його групу Вконтакті "Мед из пасеки Вадима Стрельника" або зателефонувавши за номерами (066)056-58-44, (068)737-44-57, чи написавши на email [email protected].
— Попереду нас чекає осінньо-зимовий період, а мед вважається незамінним засобом боротьби з простудними захворюваннями, — підкреслив молодий бджоляр. — Ложечка меду з теплим чаєм швидко поставить хворого на ноги. Та чай повинен бути теплим, а не гарячим, так як під впливом високих температур корисні елементи втрачаються.
Отож, потурбуйтесь про своє здоров’я та придбайте соняшниковий мед у кустоловокущівських пасічників.