Приорільські новини спорту

У середу 24 серпня на стадіоні «Діброва» селища Царичанка відбувся шаховий турнір, присвячений до Дня Незалежності України.

У турнірі взяли участь десять шахістів з різних куточків Приорілля. Від початку і до кінця турніру лідирував царичанин Юрій Тонкошкур, який і став переможцем. Друге місце виборює царичанський ветеран шахового спорту Валентин Коваленко. Третє місце дістається шахісту з Пребраженки Григорію Байбузу. Призери одержали грамоти Царичанського ФСТ «Колос».

Переконлива перемога «Оріона»

Минулої суботи пройшли досить цікаві матчі останнього туру відкритої першості Царичанського району з футболу.

На футбольному полі села Могилів проходила зустріч між командами «Оріон» (Могилів) і «Мир» (Царичанка), яка розпочалася о 16:00.

У першому колі зустріч між цими командами проходила на День Молоді у Царичанці й закінчилася мінімальною перемогою царичан з рахунком 2:1. Тож слід було очікувати, що цей матч має бути вельми цікавим та видовищним. Матч розпочався рівноцінними атаками обох команд. Перший гольовий момент створив Антон Ромашко, який прицільним ударом пробив у правий кут воріт «оріонівців», але Олексій Грива відбив цей небезпечний удар. Невдовзі Олександр Драй мав можливість відкрити рахунок, але у ворота «мирян» він не поцілив. Через декілька хвилин Сергій Данильченко майстерною передачою виводить віч-на-віч з кіпером царичан Олександра Даниленка, але м’яч після його удару пролітає поряд зі стійкою воріт.

На 18-ій хвилині першого тайму «оріонівці» відкривають рахунок. Відзначився Михайло Ковальов. Після забитого голу дещо активізувалися царичани, і знову Антон Ромашко мав можливість відкрити рахунок, але кіпер «оріонівців» рятує команду від голу. Слід відзначити досить активну гру Сергія Данильченка. «Миряни» збивають його у своїй штрафній площадці, за що суддя показує на одинадцяти метровий удар. Пенальті виконував Михайло Ковальов, але переможцем у цій дуелі виходить воротар царичан Андрій Семенча. Під завісу першого тайму Сергій Данильченко демонструє свою високу майстерність: обігравши трьох «мирян», заганяє круглого у правий кут воріт. Перший тайм закінчується з рахунком 2:0 на користь «Оріона».

Початок другого тайму характеризується атаками «оріонівців». Сергій Данильченко виводить на ударну позицію Олександра Драя, і той робить рахунок 3:0. Через декілька хвилин могиляни заробляють штрафний удар. Стандарт виконує Михайло Ковальов, який майстерно пробив у девятку воріт, але воротар царичан парирує цей небезпечний удар. Не проходить і п’яти хвилин, як Олександр Драй виходить віч- на-віч з кіпером царичан, але м’яч після його удару летить вище воріт. На 62 хвилині матчу найкращий гравець цього двобою Сергій Данильченко збільшує перевагу до 4:0.

Царичани проводять атаку по лівому краю і Павло Мудрак скорочує рахунок у цьому матчі: 1:4. На протязі 10-ти хвилин глядачі мали можливість спостерігати серію забитих м’ячів. Спочатку Олександр Драй робить рахунок 5:1, потім Вадим Кисличний скорочує рахунок до 2:5, далі Михайло Ковальов робить 6:2, і заключний хет-трик Олександра Драя: 7:2. «Оріон» отримує переконливу перемогу в цій зустрічі. Чемпіон району визначиться у додатковому матчі між «Оріоном» (Могилів) і  «Січчю» (Дмухайлівка).

Наступний матч проходив у Царичанці з 18:00 між командами «Сталь» (Китайгород) і «Січ» (Дмухайлівка). Для обох команд цей матч був досить важливим. Для «Сталі» перемога у цьому матчі давала можливість боротися за бронзові медалі. Для «Січі» перемога дає можливість грати у додатковому матчі за чемпіонство.

Перший тайм проходив за переваги «січовиків», які зусиллями Олега Таранова від  крили рахунок у цій зустрічі. Китайгородці мали можливість відзначитись зі стандартів, які виконував Євген Стратій, але у першому випадку воротар відбиває м’яч, а у другому м’яч пролітає мимо воріт. Перший тайм так і закінчився мінімальною перевагою: 1:0.

Другий тайм розпочинається атаками дмухайлівців, які здобувають право на пробиття штрафного удару. Після виконання стандарту першим біля м’яча з’являється Станіслав Хорольський, який головою заганяє круглого у сітку воріт китайгородців і робить рахунок 2:0. Після другого м’яча китайгородці ніби оговтались і заграли активніше. Спочатку Віталій Галецький скорочує рахунок 1:2, а потім Роман Баланенко вирівнює рахунок у цій зустрічі (2:2).

Але на більше китайгородці не спромоглися, хоча бажання перемогти у них було велике. Під завісу матчу «січовики» дивом виривають перемогу (3:2). Переможний гол забиває кращий гравець дмухайлівців Олександр Таранов.

Останній матч цього туру відбувся у неділю. «Динамо» (Ляшківка) переграло ДЮСШ (Царичанка): 6:0.