Вхід | Реєстрація

Відкрите звернення активістів селища Білики

Відкрите звернення активістів селища Білики

Активісти селища Білики надіслали до нашої редакції лист, у якому описали своє бачення ситуації, яка виникла навколо ТОВ "Сільські традиції".

Друкуємо його без змін:

 

ШАНОВНІ БІЛИЧАНИ, ОДНОСЕЛЬЦІ !

Хочемо внести ясність у ту ситуацію, яка склалася у нашому селищі завдяки діяльності товариства з обмеженою відповідальністю "Сільські традиції".

Як виявилося, це товариство не з обмеженою відповідальністю, а цілком безвідповідальне. Про це свідчать його вчинки, які спрямовані проти жителів селища. П'ять років тривали безрезультатні звернення до керівництва свинокомплексу. Кроків назустріч, до порозуміння не було, а навпаки відчувається ігнорування, підступність і зухвалість у їхніх  вчинках.

До активних дій нас  спонукає брехня, яку розповсюджують серед жителів селища керівництво та працівники свинокомплексу.

Просимо вас вдумливо прочитати цей лист — звернення, який містить факти, що говорять самі за себе, та зробити виважені висновки.

  • Учені стверджують, що небезпечно проживати від свинокомплексу навіть на відстані2,5 км, а в Біликах він знаходиться у центрі селища. Очисних споруд на підприємстві немає і не буде. Будівництво каналізації закритого типу обходиться дорожче, ніж будівництво самого комплексу. Тому керівництво підприємства не зацікавлене у витраті великої кількості грошей на їх реконструкцію.
  • Іншою величезною проблемою є збереження питної води. Екологи, перебуваючи на комплексі, в неофіційній розмові зауважили, що питна вода у нашому селищі може зникнути за 5 років. Вода в мікрорайоні Поділ вже непридатна для споживання. Використання "Сільськими традиціями" води з артезіанських свердловин є недопустимим.
  • Крім забруднення води та повітря, знищується наша родюча земля. Полтавські чорноземи -- цінність України! Гній, який свинарі вивозять на поля, міститьвелику кількість шкідливих хімічних сполук. "Жижа" розливається на чорноземи отруйними ріками, забруднюючи грунті водойми, випалюючи землю. За декілька років такого використання наші чорноземи перетворяться на солончаки.
  • Навмисне поширюють чуткипро реконструкцію свинокомплексу у птахофабрику, щоб ще більше залякати жителів селища. Усе це підступна брехня, бо після закриття підприємства і селищна рада, і громада селища будуть виважено підходити до питання відкриття нових підприємств. Безвідповідально ставитись до цього не можна, це зрозумів,мабуть, кожен.
  • Розповсюджуються відкриті листи до населення, у яких йдеться про буцімто самовільні злочинні дії активістів: використання бензопил для вирубки лісу, пошкодження кормовозів, бійки, групове хуліганство. Усе це робиться для того, щобзалякати людей та викликати гнів і осуд дій активістів. У тому, що насправді все зовсім не так, ви можете переконатися, переглянувши відеоролики хроніки подій біля свинокомплексу, які поширюються з нашої ініціативи, щоб донести людям правду.
  • Чутки, що активісти стоять за гроші (200 - 300 грн. за "зміну" протесту),викликають обурення, бо все, що робиться для жителів селища активістами, здійснюється з власної ініціативи і за власні кошти, а поштовхом до цих дій є небайдужість і активна громадянська позиція.
  • Вражає безглуздістю інформація про те, що події, які відбуваються біля свинокомплексу, -- це не що інше, як нова форма рейдерського захоплення підприємства. Цікаво - ким?
  • ТОВ "Сільські традиції" пише про свої корисні дії , але не треба забувати, що і бійцям АТО і хворим односельцям допомагали не лише вони, долучалася селищна рада, школи селища, пересічні громадяни, усі від малого до старого.
  • Якщо так багато користі і в бюджет селища, і нашим односельцям, і велика співпраця з громадою... То де результати? Люди залишають селище, виїжджають, хати стоять порожні, їх не можливо продати. Колись квітуче, чисте, курортне селище ми з вами перетворимо у пустку із жахливими екологічними наслідками, якщо залишатимемося байдужими до його долі.

Таких населених пунктів, де у селищі розміщений свинокомплекс, в Україні немало. Їх жителі або вже позбулися цього сусідства, або ведуть активну боротьбу, як і ми. Наприклад, село Піщане Черкаської областіспромоглося закрити свинокомплекс ще 1991 року, але село залишилося без питної води. Чисту воду знайшли аж за 50 км, звідки її і довозять. Як свідчать факти, у 10-ти кілометровійзоні від свинокомплексу зникає все живе.

Кожен з Вас, шановні односельці, має право думати і робити висновки. Не давайте можливості ошукати себе, свою родину. Адже скільки разів наша поступливість виходила нам боком.

Запитайте себе: чи є нам чим пишатися у селищі за 25 років незалежності?

Думайте і ставте під сумнів ту інформацію, яку отримуєте.

Щоб переконатися у правдивості і корисних намірах наших вчинків, не стійте осторонь, а долучайтеся до нас. Ви зможете особисто переконатися, що відбувається, як саме і чому.

А товариство "Сільські традиції" приховує свою протиправну діяльність і не дасть можливості Вам переконатися у тому, чи законно вони діють.

Але зараз, як ніколи раніше, ми відчуваємо впевненість у наших діях, адже все, що робимо,-- це для людей і в інтересах людей. Той, хто думає, що "нічого не вийде", глибоко помиляється.

Ми налаштовані йти до переможного кінця. Не будьте байдужими, долучайтеся до нас, проявіть активну громадянську позицію! Від активної позиції кожного біличанина залежить наше майбутнє!

ХТО, ЯК НЕ МИ, МОЖЕМО ЗМІНИТИ ВСЕ НА КРАЩЕ?!


Автор: Активна частина громади Біликів


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кобеляки | Суспільство
1. skarm / 7 вересня 2016, 22:37
Що, так добре платять на "свинзаводі" що навіть згадав для чого на клавіатурі буквочки намальовані? Ото скільки лайна в одному коментарі. А от щодо нестачі артезіанської води через декілька років, це правда.
До речі, раніше планувалось, що "свинзавод" буде брати воду для своїх потреб з Кирпичного ставка, але потім у них плани змінились, артезіанська вода виявилась дешевшою.
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації