Відбулася чергова позачергова сесія Кобеляцької міської ради. Головні питання, котрі розглянули депутати, стосувалися бюджету та перетворення площі Перемоги на пішохідну зону.
Уже вкотре міські депутати, якщо й збираються, то в авральному порядку. Останнім часом практично всі сесії міськради є позачерговими. Це дає змогу не озвучувати за два тижні перелік питань, що будуть розглянуті. Подібну тенденцію помітили навіть деякі депутати міськради, що само по собі є фактом безпрецедентним. Адже, як правило, міські обранці сприймають усе, що їм озвучить Олександр Копелець, і голосують за все, що їм запропонують. Може, воно й правильно, вождь є, нехай він і думає. І відповідати ні за що не потрібно.
Цього разу Таміла Шевченко вголос задала питання щодо того, чому сесії міськради стали позачерговими. Як і можна було передбачити, відповіді депутат не отримала. А ще однією особливістю чергової позачергової сесії став той факт, що вже не всі депутати безапеляційно підтримали пропозиції Олександра Копельця. У результаті й до цього часу незрозуміло, чи було прийняте найбільш очікуване і резонансне рішення щодо заборони руху транспорту по площі Перемоги. Та про все — по порядку.
Спочатку депутати розглянули пропозиції щодо внесення змін до бюджету. Розділили майже мільйон. Із них 155 тисяч мають піти фірмі «Брукстроун-Трейн», яка проводила реконструкцію тротуарів. Ще 306 тисяч направили на поточний ремонт доріг.
Також було прийняте рішення про участь міськради у співфінансуванні придбання сміттєвоза ємністю 8-10 кубометрів. Судячи із заявленої ємності, ніхто закривати оте, що називається «сортувальною станцією», не збирається. Міські депутати планують виділити на придбання нової техніки лише 500 тисяч гривень. І то — у випадку, якщо вони будуть на рахунках міськради. Ще більше мільйона має надати обласна рада.
А потім почалося найцікавіше. У порядку денному це питання було назване наступним чином «Про визначення площі Перемоги у місті Кобеляки пішохідною зоною та заборону руху автотранспорту». Як відомо, ініціював подібну реорганізацію сам міський голова. Олександр Копелець і на цій сесії виступив за те, щоб заборонити великоваговому транспорту їздити по міських вулицях. Окрім, звичайно ж, дороги державного значення Р-52. Особливий наголос був зроблений на забороні руху автомобілів агрофірми «Добробут», що перевозять цукрові буряки і своєю вагою руйнують дороги.
Після не дуже тривалого і «гарячого» обговорення почали голосувати. Коли голоси порахували, то Олександр Копелець повідомив, що рішення прийняте і подякував тим, хто його підтримав. Повідомлення про це оперативно з’явилося на сайті міськради. Якщо рішення дійсно набрало законної сили і площа Перемоги стала пішохідною, то проблеми виникли не лише у вантажівок, що перевозять буряк. Усі підприємці, які торгують на площі, відтепер, розвантаживши свій крам, мають прибрати автомобілі з пішохідної зони. Це — якщо чітко дотримуватися букви закону. Та нинішнє керівництво Кобеляк уже добре відоме своїм досить вільним трактування законодавчих актів. І ніхто, окрім Олександра Копельця, не знає, кому на площу дозволять заїжджати, а кому заборонять.
Та не це головне у проголосованому рішенні. Якщо читати закон, то зовсім не зрозуміло, чому рішення щодо площі оголосили таким, що прийняте. Адже за нього проголосували 13 депутатів міськради. Загальна кількість міських обранців — 26. У статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сказано, що рішення приймається більшістю депутатів від загального складу ради. У нашому випадку «за» мали проголосувати 14 обранців.
Щоправда, свій голос додав міський голова Олександр Копелець. Він став чотирнадцятим і рішення оголосили прийнятим. Між тим, частина юристів, яким ми задавали відповідні запитання, заявили, що рішення не є прийнятим. І агрофірма «Добробут» зможе оскаржити його в прокуратурі. Що ж, поживемо — побачимо.