Напередодні 1 вересня у Царичанському районі відбулася серпнева конференція педагогічних працівників.
Начальник відділу освіти Сергій Китайгора виступив з доповіддю, у якій проаналізував стан освіти в районі, розповів про концепцію подальшого розвитку освіти «Нова українська школа», про запровадження нових програм початкової освіти, внесення змін до програм старшої школи.
Мережа району на початок нового навчального року становить 21 навчальний заклад: 6 загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, одна загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, дві загальноосвітні школи І ступеня, два НВК, три позашкільні навчальні заклади, сім дошкільних навчальних закладів.
Протягом минулого року чотири заклади освіти було передано у власність Ляшківської та Могилівської сільських рад. Михайлівській та Юр’ївській ЗОШ було знижено ступінь до першого. Ці заклади з 1 вересня працюють уже в новому статусі.
— Важливим моментом стало те, що Царичанська ЗОШ І-ІІІ ступенів стала опорною школою, — зазначив у своєму виступі Сергій Китайгора. — Продовжується створення закладів нового типу. Ведуться роботи щодо створення навчально-виховних комплексів на базі Молодіжнянської та Залеліївської шкіл. Цього року педагогічна сім’я району поповнилася 6-ма молодими спеціалістами, які будуть працювати в освітніх закладах Цибульківки, Рудки, Молодіжного, Новопідкязького НВК та Будинку дитячої та юнацької творчості.
Якщо говорити за успішність школярів, то на високому рівні навчається 14 % школярів. Найбільший відсоток відмінників мають Царичанська (19), Преображенська (18), Ляшківська школи (17) та Царичанська ЗОШ І-ІІ ступенів (17). Найнижчий — у Цибульківській (4), Михайлівській (5) школах та Новопідкрязькому НВК (6).
За результатами ЗНО низький рівень знань показали 20 % учасників ЗНО, високий — 10,7 %. Такі показники засвідчують недостатню роботу вчителів‑предметників та дирекцій закладів щодо забезпечення школярів якісною освітою. Результати ЗНО вплинули і на кількість випускників‑претендентів на нагородження золотою та срібною медалями. Тільки один учень (Царичанська ЗОШ І-ІІІ ступенів) отримав золоту медаль, чотири — срібну. Не підтвердили статус медаліста чотири учні.
У районі належний якісний склад педагогічних кадрів. Із 295 педагогів 37 % мають вищу категорію, 18 % — звання «Вчитель-методист», 17 % — «Старший учитель».
У 2015–2016 навчальному році гарячим харчуванням було охоплено 88 % учнів.
На 100 відсотків було забезпечено підвіз учнів і вчителів до місць навчання та у зворотному напрямку.
Забезпечення підручниками та навчальними посібниками на 2016–2017 навчальний рік за рахунок коштів державного бюджету становить у районі 94 %. Проблемним залишається забезпечення підручниками для 4 і 7 класів. На сьогодні ситуація вирішена лише на 50 %.
У Царичанському районі діють 11 дошкільних закладів та дві дошкільні групи в НВК, в яких навчається 675 дітей. У Прядівському дитсадку відкрита додаткова група на 20 дошкільнят.
За рахунок районного бюджету та спонсорських коштів були закінчені усі поточні ремонти і комісією райдержадміністрації було визначено готовність 12‑ти ЗОШ, 7 ДНЗ та трьох позашкільних навчальних закладів до нового навчального року.
З районного бюджету для проведення поточних ремонтів було виділено 57 тисяч гривень.
На сьогодні середній розмір педагогічної заробітної плати становить 3354 гривні. У літній період виплата відпускних здійснювалася щомісячно. Заборгованість із виплатами педагогічним працівникам по закладах освіти відсутня.
На педагогічній конференції, окрім очільника освіти, виступали директори шкіл, методисти, вчителі, керівники профспілок, розповідали про успіхи на ниві педагогіки і ділилися досвідом у роботі. Кращі педагоги району одержали грамоти і подарунки. Молоді фахівці, що влилися в учительський колектив району, отримали свої перші трудові книжки.
У роботі педагогічної конференції взяли участь голова райдержадміністрації Сергій Турський, голова районної ради Світлана Горбачова, провідний спеціаліст відділу середньої освіти Департаменту освіти та науки ОДА Вікторія Корсунська, а також начальники управлінь, селищний, сільські голови, керівники установ та організацій.