Начальник поліції Полтавщини: Я намагатимусь, щоб непереатестовані поліцейські на своїх посадах не працювали
Керівництво поліції Полтавщини задоволено результатами переатестації, а тих, хто пробує поновитися, намагатимуться не допустити до їх посад.
За результатами переатестації, в органах поліції залишилось працювати майже 90% поліцейських 1-ї та 2-ї категорії (начальники та заступники) і 97% — 3-ї категорії (рядові співробітники). Як мінімум семеро з них вже оскаржили свої результати у судах першої інстанції.
Своє ставлення до такого стану справ керівництво поліції Полтавщини прокоментувало сьогодні, під час прес-конференції.
За словами начальника Управління кадрового забезпечення ГУНП Сергія Гаврика, на сьогодні атестаційні комісії прийняли рішення про невідповідність займаним посадам і звільнення зі служби по 108 поліцейським. 29 працівників, тобто кожен 4-й, оскаржили ці результати атестування до суду. За результатами цих судових розглядів в провадженні Полтавського окружного адмінсуду на теперішній час перебуває 30 адмінскарг. По 10 справах винесені постанови про задоволення позовних вимог. З них 3 судових рішення допущено до негайного виконання.
— Наразі жодне з судових рішень не набрало законної сили, — наголосив Сергій Гаврик. — Всі ці судові рішення оскаржуються Головним управлінням в порядку апеляції до Харківського апеляційного адмінсуду. Супроводження цих скарг здійснює відділ юридичного забезпечення ГУНП в Полтавській області спільно з правовим департаментом Національної поліції України. Слід зазначити, що при задоволені позовів судді не надають правову оцінку відповідності або не відповідності займаній посаді того чи іншого працівника. Мотивом скасування рішень атестаційних комісій та наказів про звільнення в першу чергу є відсутність підстав для призначення для проведення атестування і процедурні порушення. На сьогодні така судова практика склалася в більшості судів різних регіонів України, включаючи апеляційні інстанції.
Сергій Гаврик
Начальник поліції Полтавщини Олег Бех заявив, що Головне управління докладає зусиль, щоб відстояти рішення атестаційних комісій.
— Усі рішення першої інстанції ми оскаржуємо. Якщо будуть прийняті рішення про відновлення їх (поліцейських — ред.) на посадах, у нас вже діє поліцейська комісія і ми намагатимемось, щоб найближчим часом вони пройшли повторне атестування і поліцейську комісію. Там також буде передбачено тестування. Крім того, хочу повідомити, що в нас буде новий штат, в який знову буде добір. І ми дуже уважно подивимось на цих працівників і на те, на яких посадах вони працюватимуть. Я намагатимусь, щоб ті, хто був рекомендований до звільнення атестаційною комісією, щоб вони на своїх посадах не працювали.
Якщо ж поліцейські оскаржать і результати повторної перевірки, то вони продовжать роботу в правоохоронних органах.
— Сподіваюсь, що ми достатньо доводів будемо надавати для того, щоб це було остаточне рішення. Якщо таке рішення буде знов прийняте, така особа буде працювати, тому що невиконання рішення суду тягне за собою кримінальну або адміністративну відповідальність, — зазначив Олег Бех.
Відповідаючи на запитання, навіщо тоді потрібна була переатестація, якщо переважна більшість міліціонерів придатні до роботи у поліції керівництво поліції Полтавщини сказало наступне.
— Оцінку діяльності наших працівників проводили атестаційні комісії, до складу яких були включені представники громадськості Полтавської області, а в якості секретарів були нові патрульні поліцейські, яких призначали у лютому-березні цього року. Я скажу так, що це навпаки свідчить про те, що полтавські поліцейські достатньо підготовлені до виконання тих завдань, які ставляться зараз Нацполіцією України, — відповів Сергій Гаврик
— Безумовно, у них був і час підготуватись, тому що атестування розпочалось в лютому, а в нас (на Полтавщині) — в липні. Тому законодавча база, з теоретичної точки зору, була дуже непогано підготовлена усіма працівниками, — відповів Олег Бех.