Під час візиту соколовобалківська ініціативна група звернулась до редакції з проханням перевірити інформацію щодо легітимності посвідчень, які носять самооборонці, та реальної кількості заяв (згаданих у листі самооборони), поданих на Володмира Замулу. Кореспонденти “ЕХО” зустрілись із начальником Новосанжарського відділу поліції Олександром Мартишем.
Очільник поліцейських підтвердив, що посвідчення, яке пред’являв на зустрічі в РДА представник самооборони, є неправомочним.
— Ми відразу підняли всі документи, щоб перевірити законність таких формувань, оскільки всі вони дістались мені «у спадок», — говорить Олександр Мартиш. — Виявилось, що формування створені стихійно, без проходження необхідних процедур. Визнаю, що члени таких формувань раніше здійснювали спільні рейди з працівниками поліції. При мені створено лише громадське формування в Полузір’ї.
Начальник поліції пояснив, що згідно з законом України «Про участь громадян у охороні громадського порядку та державного кордону», при пред’явленні посвідчення відповідного зразка особи мають право охороняти громадський порядок, складати адміністративні протоколи, затримувати та доставляти людей спільно з працівниками поліції.
Також Олександр Мартиш зупинився на етапах створення громадських формувань.
Спершу подається заява для реєстрації громадського формування. На кожного члена має бути характеристика з місця роботи, медична довідка про стан здоров’я (обстеження психіатра та нарколога обов’язкове), довідки про відсутність судимості. Члени громадських формувань проходять правову і спеціальну підготовку в органах внутрішніх справ. Лише після цього керівник органу місцевого самоврядування може видати відповідне посвідчення.
Щодо заяв із приводу носіння зброї представниками соколовобалківської самооборони працівники поліції проводять перевірку.
У Соколовобалківській сільській раді нам повідовідомили, що жодне громадське формування з охорони порядку там не реєструвалось і посвідчень не отримувало.
Із 2013 року на Замулу подано понад 80 заяв
У листі самооборони говорилось, що на жителя Соколової Балки Володимира Замулу за останні шість років подано більше п’яти тисяч заяв. Олександ Мартиш не підтвердив цю інформацію, пояснивши, що із 2013-го їх написано більше 80-ти. Здебільшого вони стосуються земельних питань та поділу майна, яке проводилось при розпаюванні сільськогосподарського підприємства, котре очолював Володимир Замула.
P. S. Редакція надала можливість на сторінках газети висловитись обом сторонам. У свою чергу також частково перевірила інформацію, викладену в листі самооборони, та оприлюднила результати. Остаточні висновки читачі зроблять самі.