Вхід | Реєстрація

Лише двоє пасічників подали заявки на держдопомогу

Лише двоє пасічників подали заявки на держдопомогу

Між тим, на гроші з бюджету можуть розраховувати не лише бджолярі, а й ті селяни, хто утримує вдома худобу.

Кілька місяців тому в Полтавській області та Кобеляцькому районі депутати прийняли спеціальну програму підтримки та розвитку агропромислового комплексу за пріоритетними напрямками. Згідно з цією програмою, із бюджетів різних рівнів щорічно аж до 2020 року будуть виділятися певні суми грошей. Ці кошти йтимуть на підтримку тих представників малого та середнього бізнесу, які працюють у галузях рослинництва і тваринництва. Зокрема на бюджетні гроші можуть претендувати керівники малих сімейних ферм і одноосібники, котрі утримують велику рогату худобу, займаються бджільництвом або закладають садки чи ягідники. Крім того, депутати запланували підтримку сільськогосподарських кооперативів і тих аграріїв, які виробляють органічну продукцію. Тобто, екологічно чисту. Більш детально із умовами програми та напрямками, які будуть фінансуватися, можна ознайомитись на редакційному сайті.

Прийнявши програми під їх виконання, запланували і кошти. Не можна сказати, що депутати були дуже щедрими. Адже, приміром, на розвиток садівництва чи ягідництва передбачено «аж»20 тисяч гривень і аж у 2019 році. Узагалі, у 2016 році гроші виділили лише на придбання матеріалу для штучного осіменіння корів та на облаштування пасік. Власники худоби можуть претендувати на 39,4 тисячі гривень, пасічники — на 22 тисячі.

Минуло кілька місяців. Як розповіла Тетяна Чердак, керівник районного управління розвитку агропромислового комплексу, поки що активність виявляють виключно бджолярі. Двоє із них почали готувати необхідні документи. А ось від власників ВРХ не надійшло жодної заявки. У зв’язку із цим Тетяна Андріївна зазначила:

— Дивує подібна інертність людей. Ми вже і сільські ради обдзвонюємо, закликаючи сільських голів розповідати людям про можливість отримати безкоштовні послуги. Користуючись нагодою, ще раз через газету нагадую аграріям про переваги, які вони отримують, скориставшись програмою. По-перше, вони отримають безкоштовний і якісний сіменний матеріал. По-друге, програма діє до 2020 року. Тобто, протягом п’яти років можна суттєво зменшувати свої витрати. Вимоги для отримання бюджетної підтримки не є дуже складними. Тому закликаю земляків бути активнішими.


Автор: Ігор Філоненко, «ЕХО»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кобеляки | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації