П’ємо воду - хто яку...
Та якщо, використовуючи воду для побутових потреб, ми не дуже замислюємося над її якістю, то, вживаючи її для пиття чи приготування їжі, чимдалі частіше хвилюємося: а чи безпечна вона для здоров’я? Запитання виникає не, як кажуть, на голому місці. Воно є закономірним і диктується складною екологічною ситуацією, що склалася в Україні в цілому й у кожному населеному пункті зокрема. Забруднення поверхневих вод, кислотні та інші «нехороші» дощі, посилене використання пестицидів, гербіцидів та інших засобів при обробітку полів, справжній бум у використанні побутової хімії тощо - усе це, звичайно ж, не найкращим чином впливає і на воду, яку споживаємо.
ой, хто дбає про своє здоров’я, намагається різними способами покращити якість питної води. Дехто – очищає за допомогою фільтрів, хтось – заморожує, розморожує, кип’ятить або купує бутильовану. Інші ж просто набирають її з-під крана і п‘ють, не зоморочуючись над тим, що там у тій воді.
Як поводяться з водою жителі нашого району, - ми дізнавалися, безпосередньо поспілкувавшись з деякими з них.
Лариса КОВАЛІВСЬКА, жителька с. Яцини:
- Проживаю я у Яцинах. Наше село розташоване у глибокій балці, тому всі талі води (та і при сильних дощах) з полів, на яких у значних кількостях застосовуються гербіциди, пестициди, стікають у село. Тож усі ці хімікати потрапляють у поверхневі води, а далі … у колодязі, з яких яцинівчани п’ють воду. Хоча і знають селяни, що вона мало придатна для вживання, - та дітися нікуди: яка є, таку і споживають. Водопровідної води у нашому населеному пункті немає (лише колись її було підведено до кількох будівель, і то не житлових). Щоб не завдавати проблем своєму здоров’ю такою водою, я вбачаю лише один вихід: купувати бутильовану. Але й тут проблеми – гроші… Скільки тієї пенсії? А воду ж треба пити щодня. Тому лише зрідка дозволяємо собі таке задоволення, як придбана у магазині газована чи негазована вода у пляшках.
Ольга Василівна, 51 рік:
- Ми з чоловіком мешкаємо в Пирятині у приватному будинку. Є у нас і водопровідна вода, і колодязь у дворі. Першу – використовуємо лише для господарських потреб (помити посуд, прийняти ванну, попрати тощо). У їжу та для пиття вживаємо лише колодязну. Аби бути впевненим, що вона безпечна, регулярно беремо проби води зі свого колодязя та віддаємо їх до санепідемстанції для аналізу. Як підтверджують результати, - вона більш-менш придатна для вживання. Та, аби зайвий раз перестрахуватися (адже ми з чоловіком дбаємо про своє здоров’я), набрану з колодязя воду заморожуємо в морозильній камері, потім розморожуємо, отримуючи так звану талу воду. Тільки таку і п’ємо. Та ще іноді купуємо в магазинах мінеральну або просту бутильовану.
Світлана МИКОЛЕНКО, 32 роки:
- Користуюся водою «з-під крана», оскільки живу в багатоквартирному будинку. Проте, для пиття та приготування їжі використовую фільтровану. Років два-три тому придбала фільтр для води, сподіваючись, що таким чином вода хоч трішки очищається. Влітку часто купую для пиття мінеральну воду, а от взимку – рідко, бо частіше споживаю різні чаї.
Олександр, 28 років:
- Ми споживаємо звичайну воду, яка подається мешканцям нашого багатоквартирного будинку. Фільтрів ніяких не використовуємо. Єдине, що для пиття воду кип’ятимо. А так ніяких засобів для очищення не застосовуємо, хоча, можливо, і треба було б…
Надія ПРИХОДЬКО, жителька с. Харківці:
- Джерелом, так би мовити, водопостачання у нас є колодязь. Але воду з нього ми використовуємо лише для господарських потреб. Пити – не п’ємо. Проби води на аналізи в санстанцію не здавали, але у чоловіка після вживання колодязної води дуже болить шлунок. Тому для пиття та приготування їжі беремо воду в сусідів – у них пробурена водна свердловина. До речі, цього року ми плануємо і в себе у дворі таку зробити, щоб не бігати щоразу до сусідської. Правда, у нашому селі в декого є і водопровідна вода, але, кажуть односельці, вона теж не дуже якісна.
Валентина Олександрівна, 47 років:
- Знаю, що вода нині – неякісна (як, зрештою, і продукти та інше). Але без неї не обійдешся. Особисто я використовую фільтр. Та ще перед тим, як фільтрувати воду, - відстоюю її. Ви б бачили, що залишається на дні банки, як постоїть там день-два вода!
Тетяна КУЛИНИЧ, продавець:
- Бутильована вода у наших покупців користується попитом. Маємо в асортименті близько 10-ти її різновидів. Нині – зима, тож люди менше беруть воду, та все ж пляшок 20-30 у середньому за день реалізовуємо. Влітку ж, коли спека, продаємо вдвічі, а то й утричі більше.
Тож яку воду пити, - кожен має вирішувати сам. При цьому не варто забувати, що здоров’я – не купиш. Тому пийте на здоров’я і тільки «здорову» воду! a
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Пирятин |
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном