Підприємство взяло в оренду у селян землю на 49 років і забрало документи

Підприємство взяло в оренду у селян землю на 49 років і забрало документи

На думку селян, підприємство «Приват-Агро-Альянс» під керівництвом Івана Сидоренка шахрайським способом вкрало у них землю

До «Полтавщини» звернулися за допомогою мешканці сіл Машівського району. У редакцію інформаційного агенства «Полтавщина» приїхала жителька села Латишівка Ганна Малофєєва і розповіла про сумнівний договір з аграрною фірмою «Приват-Агро-Альянс».

 

Селяни відділи свою землю в оренду на 49 років

Люди, які потрапили в халепу на початку 2000-х років, здали свою землю в оренду ТОВ «Приват-Агро-Альянс». Контракт оренди укладали на 10 років. У 2013 році селяни, у яких була скрутна фінансова ситуація, звернулися до директора «Альянсу» Івана Сидоренка з проханням допомогти грошима. Люди хотіли отримати кошти за пай на пару років вперед. Іван Сидоренко спочатку відмовляв і говорив підходити пізніше.

— У мене була складна ситуація. Я просила Сидоренка на рік чи два дати 20 тисяч гривень пайових грошей наперед. В той час за пай він платив мені 10 тисяч грн в рік, це за 6 га. Люди тоді почали бігати всі. Ми до нього ходили зі сльозами 4 місяця. Він спочатку казав почекати, прийде час і він придумає. Ну ось він і придумав. Сказав, що може дати гроші, якщо ми підпишемо новий договір, — розповідає Ганна Малофєєва.

В новому контракті були нові умови оренди. Люди, яким потрібна була допомога, погодилися на ці умови.

— Нас завели до нотаріуса, ми не знали що підписували, нам ніхто не дав почитати. Сказали де поставити підписи, ми і поставили, — говорить Ганна Малофєєва

Люди, які підписали цей договір, повідомили нас, що умови були наступними:

  • Строк оренди землі складає 49 років;
  • Скасовуються щорічні виплати за пай. Орендна плата виплачується один раз за весь період дії договору.;
  • В договорі існував пункт, що після смерті власника землі, право спадщини переходить орендарю. Також виписувалася довіреність на землю на невідому особу.

За півроку такий договір підписали 134 людини. Люди із сіл Машівського району: Михайлівка, Селещина, Машівка, Латишівка, Кошманівка, Сонячне та інші. Всього за таким договором «Альянс» отримав 700 га землі.

 

Що отримали селяни?

Люди розповідають, що після підписання договору «Альянс» одразу, протягом тижня, виплатив разову плату за оренду. В середньому за пай в 6 га ціна складала близько 60 тисяч гривень.

— Дали нам карточки «ПриватБанку», видали гроші. Нам на руки дали скільки коштів, ми раді були. Тоді через рік інші люди стали отримувати паї, а ми кинулися до нього, бо в нас немає ні виплат, ні документів, — говорить жителька Машівського району.

Крім цієї суми Сидоренко пообіцяв, що буде доплачувати кожен рік, якщо подорожчає земля, однак цих виплат власники землі не отримали жодного разу.

Цікаво, що якщо б люди не підписали цей договір, за ці 4 роки вони б отримали ту суму, яку «Альянс» разово виплатив за контрактом на 49 років.

За ці роки річні виплати «Альянсу» за оренду ділянки в 6 га складали б:

2013 рік — 10 тис грн,

2014 рік — 12 тис грн,

2015 рік — 22 тис грн,

2016 рік — 22 тис грн.

Всього: 66 тисяч гривень.

Як розповіли жителі Машівського району, за технічну документацію кожному із них прийшлося заплатити 5 тисяч гривень. А нотаріусу, за те, що він показав куди поставити підпис, 2,5 тисячі гривень з кожного.

Більше того, нотаріус забрав у селян акти на землю та договори про оренду і сказав, що скоро віддасть, але по цей час так і не віддав. Тільки одна людина, з 134-х які підписали такий договір, через знайомих отримала ксерокопію договору на оренду.

 

Боротьба за свою землю

Через рік, коли селяни не отримали ні паїв, ні надбавки, то зрозуміли що скоїли помилку.

— Пройшов час. Люди, у яких оренда на 10 років, отримують гроші. Ми кинулися, а нам доплати не дають. Документи у нас забрали, договорів немає на руках жодних. — розповіла Ганна Малофєєва.

В кінці 2015 року селяни звернулися до Сидоренка з проханням змінити умови договору і повернули документи. Сидоренко відповів, що документи в Дніпрі (Дніпропетровську), в офісі підприємства «Бізнес-Агроцентр». Весною 2016 року люди зібралися і поїхали в незнайоме їм місто. Знайшли вказане підприємство, їм відповіли, що вони до їх договорів не мають стосунку, і треба розбиратися особисто із Сидоренком. Тоді вони знову до нього звернулися, але нинішній депутат знову відправив їх в Дніпро. Так вони і їздили 3 рази.

— Сидоренко постійно переносить зустрічі на завтра і на після завтра. Ми уже до нього так цілий рік їздимо. Куди ми тільки не зверталися: ми були і в обласній адміністрації, обласній раді, зверталися в партію УКРОП (від неї балотувався в обласні депутати Іван Сидоренко. — Авт.), в поліцію, в прокуратуру, нас скрізь отфутболюють. Прокуратура говорить подати заяву на Сидоренка до суду, але у нас документів на землю немає, — говорить Ганна Малофєєва.

Без документів селяни, які погодилися на такий договір, не можуть розірвати оренду. Вони навіть не можуть звернутися до суду.

— Я би взяла кредит на 63 тисячі грн і віддала їх Сидоренку, забрала пай і перейшла до іншого орендатора. Але у мене немає документів і я не можу цього зробити. Зараз немає у нас паїв, вони зникли. Нас просто одурили і забрали паї. Вони землю забрали з кінцями. Люди думали що здають землю в оренду, хоча фактично вийшло, що вони її продали за безцінь, — говорить Ганна Малафєєва.

Ганна Малофєєва розповіла, що 30 людям вдалося повернути назад право на спадщину пайової землі. На сьогодні 9 чоловік з 134 померли і їх земля уже потрапила у власність «Альянсу».

Жителі Машівського району розповіли, що ходили в обласну раду, щоб зустрітися з Олександром Біленьким. Його не було на місці і їх прийняв його секретар, який сказав, що запросить їх на сесію обласної ради. Однак потім ніхто селянам так і не сказав, коли буде сесія облради. Це ж саме жінці відповіли й у приймальні голови Полтавської обласної організації партії УКРОП, депутата облради Сергія Солов’я.

Сьогодні Ганна Малофєєва звернулася в центр безоплатної правової допомоги, там їх прийняли та вислухали, але відповіли, що допомогти нічим не можуть. Порадили звернутися в поліцію і прийти на сесію обласної ради.


Автор: Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»
Поділитися:
28 жовтня 2016, 18:15 | Регіон: Машівка | Категорія: Цікаве | Сторінка для друку

1. poleno / 29 жовтня 2016, 17:54 Вставити цитату
а чим люди не задоволенні?Все як хотіли за згодою сторін ніхто нікому руки не крутив
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації