Ці жителі не в змозі самостійно сплачувати рахунки за житлово‑комунальні послуги.
Про стан надання субсидій населенню району за спрощеним порядком тижневику «ЕХО» розповіла начальник Управління соціального захисту Зоя Петренко.
Зі слів Зої Іванівни, у Кобеляцькому районі за призначенням житлових субсидій на опалювальний сезон звернулося 13396 сімей. Програмою охоплено 93,2 відсотка населення.
— Нагадую, що з травня цього року в разі призначення субсидії, пільги з оплати житлово‑комунальних послуг особам у період її отримання не нараховуються, — говорить посадовець. — Після закінчення опалювального періоду частина невикористаної суми субсидії на оплату послуг індивідуального опалення повернута виробниками/виконавцями таких послуг до бюджету на підставі актів звіряння. При врученні повідомлень працівники Управління звертають увагу громадян, що при сплаті за послуги необхідно враховувати, що сума субсидії, яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховується у якості оплати. У тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства на наступні розрахункові періоди.
Як пояснила Зоя Петренко, основними причинами звернень у неопалювальний період були «нульовий» розмір субсидії та невиплата готівкових коштів щодо призначеної субсидії на тверде паливо.
— Після дати призначення субсидії на тверде паливо і вручення повідомлення заявнику, проходить тривалий період, доки готівкові кошти надійдуть на рахунок заявника, — каже Зоя Іванівна. — Головна причина — недостатнє і несвоєчасне фінансування виплати з державного бюджету.
Із початку опалювального сезону протягом жовтня до Управління надійшло 22 звернення від громадян. Основними питаннями при зверненнях є:
— зменшення на опалювальний період норми споживання природного газу на індивідуальне опалення. Відповідно до змін, вона скорочена з 7 кубометрів на 1 квадратний метр до 5,5 куба;
— врахування особам, у яких відсутні фактичні доходи, для розрахунку субсидії умовного середньомісячного доходу на рівні двох прожиткових мінімумів. Громадяни, які перебувають у складних життєвих обставинах, можуть подати заяви, щоб комісія переглянула розмір призначеної їм субсидії;
— розмір нарахованих доходів (без урахування податку з доходів фізичних осіб), відомості про які надійшли до Управління з фіскальної служби, особливо щодо включення вартості реалізованого нерухомого майна.
Також Зоя Іванівна наголосила, що заявники продовжують допускати помилки:
— По-перше, громадянам потрібно розбірливо й правильно вказувати паспортні дані, ідентифікаційний код та номери особових рахунків. По-друге, обов’язково написати доходи всіх членів сім’ї за період, зазначений у декларації. По-третє і найважливіше, навести порядок у своїй технічній документації.