Вхід | Реєстрація

Чи загудуть бджоли над Кобеляками

Чи загудуть бджоли над Кобеляками

У неділю кобеляцькі пасічники збиралися на свої загальні збори, щоб обговорити проблеми на накреслити шляхи розвитку. Вирішили створювати обслуговуючий кооператив, аби отримати державну підтримку і підвищити рентабельність виробництва меду.

У 2016 році держава задекларувала підтримку малого і середнього бізнесу, що працює у сільськогосподарському виробництві. Зокрема йшлося про те, що грошима з бюджетів різних рівнів чиновники відшкодовуватимуть деякі витрати аграріїв. Особливу увагу обіцяють приділити розвитку бджолярства, садівництва, ягідництва та молочної галузі.

Гроші на ці потреби вже закладені до районного та обласного бюджетів. «ЕХО» повідомляло про те, що перші заявки на відшкодування витрат з осіменіння корів та придбання доїльних апаратів уже надходили до районного управління агропромислового розвитку. Усі інші аграрії, підтримку яким обіцяли, поки що були інертними й ініціативу не виявляли.

Та ось днями відбулися загальні збори пасічників, які працюють у Кобеляцькому районі. На них бджолярі запросили й начальника управління агропромислового розвиту в Кобеляцькому районі Тетяну Чердак. Адже в основному мова йшла про створення обслуговуючого пасічників кооперативу. На збори прийшли і приїхали 38 бджолярів із усього району. Усього ж, за офіційною інформацією, їх у районі близько сотні, за неофіційною — удвічі більше.

Розповідає голова ради районної спілки пасічників Ігор Пелюхня:

— На зборах обговорили досить багато важливих питань. Та поза конкуренцією було обговорення пропозиції про створення обслуговуючого кооперативу. Навіщо він потрібен? До цього нас спонукають низькі закупівельні ціни на нашу продукцію, у першу чергу на мед. Заготівельники купляють його у нас по 28 гривень за кілограм, продають в роздрібній торгівлі по 80–300, у залежності від якості і сорту. Якщо ми створимо кооператив, то на районному й обласному рівнях влади нам уже обіцяють допомогу у придбанні фасувальної лінії та лабораторії з визначення якісних показників нашої продукції. Орієнтовна вартість усього оцього добра — 500-600 тисяч гривень. Зрозуміло, що силами самих кобеляцьких пасічників ми таку суму не назбираємо. Тому провели переговори в обласному управлінні АПК, щоб з обласного бюджету не відшкодували, а профінансували придбання обладнання. Між відшкодуванням і фінансуванням різниця дуже принципова. Кооператив заплатить 10 відсотків, усе інше має дати область. Нібито нас почули і обіцяють дати грошей. Що це дасть? Фасуючи мед і маючи всі супровідні документи, кооператив зможе реалізовувати його вже по 50 гривень за кілограм. Тобто, рентабельність виробництва зросте десь на 80 відсотків.

Ігор Пелюхня вважає, що в перспективі кооператив пасічників зможе самостійно виходити навіть на зовнішній ринок, де ціни на український мед у кілька разів вищі, аніж внутрішні. Там усе залежатиме від якості продукції та квот, які встановлюють європейці.

Пелюхня закликає всіх пасічників із числа тих, хто не зміг прибути на загальні збори, активно долучатися до створення обслуговуючого кооперативу. Оскільки вже наступного тижня ініціатори мають провести установчі збори, вибрати керівника, прийняти статут і положення про діяльність.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кобеляки | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації