Доки в районі тривають заходи щодо боротьби з африканською чумою свиней, ситуація встигла обрости чутками й припущеннями.
Керівник ветеринарної служби Сергій Куземко повідомив, що станом на 7 грудня працівники служби обстежили 4239 дворів у 57 населених пунктах району. Ветеринари оглянули й облікували 3742 голови свиней. Випадків захворювання і загибелі тварин у господарствах всіх форм власності не виявлено.
— Усього відстріляно 59 голів дикий свиней та знайдено 28 трупів, — говорить Куземко. — Усі туші утилізовані. У вівторок і середу відстріл в мисливських господарствах не проводився.
Аграрії свиней не труїли
Паралельно серед населення почали ширитися чутки про те, що насправді ніякої африканської чуми в районі немає. Подейкують, що дикі тварини потруїлись пестицидами, які внесли на поля сільгоспвиробники.
За коментарем ми звернулися до Віктора Труша, агронома, співробітника однієї з фірм, що займається продажем засобів захисту рослин. Інформацію про отруєння диких тварин пестицидами чи добривами фахівець назвав маячнею. Труш наголосив:
— Чисто теоретично, така велика і потужна тварина як дикий кабан може загинути від дії інсектицидів, тобто, засобів, якими знищують шкідливих комах. Та, по-перше, для цього кабан повинен з’їсти кілька тонн зеленої маси одночасно, що нереально. По-друге, у холодну пору року ніхто з аграріїв інсектицидами поля не обробляє. Це марно викинуті гроші. А зараз всі аграрії свої кошти навчились рахувати. Щодо отруєння добривами, то це теж дурниця. Згадайте радянські часи, коли їх тоннами висипали у посадки і дикі тварини не труїлись.