Розпочали із короткого звіту козацького генерал-майора Миколи Жука. Микола Григорович повідомив, що козацький рух на Кобеляччині розвивається. Вже створені чотири козацьких застави у Кунівці, Кобеляках, Жуках і Бродщині. В процесі становлення — застава у Радянському. Отримані документи на створення формування по охороні громадського правопорядку. З цього приводу Микола Жук сказав: «А то он, дивіться, на берегах Кобелячка дерева вирубують. Де наші козаки, чого свавілля не припиняють?»
Потім перейшли до поздоровлень і вручення нагород. Першим поздоровили активіста козацького руху Володимира Гука, який напередодні святкував свій День народження. Потім орденом Святої Покрови нагородили Марину Кучеренко, а орденом «Козацької доблесті» — Людмилу Поцілуйко.
Микола Жук з гордістю заявив, що до козацьких лав вступають авторитетні і відомі жителі Кобеляччини — воїни - афганці та рибінспектор Леонід Погорєлов. А юні козачата виявляють значну активність у затриманні браконьєрів‑електровудочників, повідомляють про факти незаконного вирубування лісів.
Юрій Дмитренко більше говорив про необхідність затвердження тих чи інших установчих документів та про історію козацького народу. Адже Юрій Михайлович, як і його однодумці, вважають козаків саме окремими народом. А своїми пращурами називають древніх аріїв, скіфів, сарматів, аланів половців, хазарів, торків, варягів і ще з кілька десятків древніх племен. А розпочали свій родовід козаки, за словами Дмитренка, ще до народження Ісуса Христа. Йому було задане питання: «За вашою теорією виходить, що руські князі воювали із козаками, якщо вважати такими половців?» Юрій Дмитренко відповів ствердно.
Йшла на зустрічі мова й про проблеми, які виникли в Полтаві із увічненням Мазепи і Петлюри. Дмитренко вважає, що встановленню пам’ятників цим діячам чинить спротив влада, яка не є по своїй суті українською.