В минулу п’ятницю кобелячани Олександр Койнаш із жахом помітив, як його подвір’я по вулиці Садовій заливає водою. Потужні струмки попрямували прямо у погріб. За лічені хвилини вода залила картоплю та інші овочі. Чоловікові довелося буквально рятувати вирощену за літо городину. Причиною несподіваної повені став порив водомережі. Прорвало трубу буквально за кілька метрів від садиби Койнаша. Чоловік не стримував емоцій. «Це ж добре, що я вдома був та почав воду вичерпувати». У «Водоканал» дзвоню, а там і трубку ніхто не бере. Дзвоню на «аварійку», а там бухгалтерія. Залило водою і подвір’я сусідки Койнаша Клавдії Федорівни. Жінка говорить: «родичів визивала, більше 100 відер води із двору винесли». Люди розповідали, що комунальники в кінці-кінців, приїхавши на місце аварії, просто перекрили водопостачаня. З цього приводу Койнаш сказав: «А хтось посидить день без води, піде і включить її подачу. І мене знову заллє».
В неділю форс-мажорна ситуація виникла на вулиці Шевченка і площі Перемоги. Несподіваний дощ миттєво перетворив дороги в ковзанку. Автомобілі буксували, їх заносило. Співробітникам Кобеляцького ВДАІ довелось брати на себе функції регулювальників. А на перехресті вулиць Леніна і Шевченка цю роль виконував секретар міськради Сергій Галушко. Начальник ВДАІ Володимир Голтвянський обурюється: «А де комунальники, чому дорогу хоча б на підйомі не посипають. Ми ж міській раді лише штрафів на 200 тисяч перерахували».
У цей же час у дворі «Міської сервісної служби» метушився водій комунального «ЗІЛа» Сергій Лєженков. Врешті-решт машина із піском, хоч із запізненням, але виїхала. Після того, як піщано-сольову суміш висипали на проїжджу частину, вона стала придатною для руху автомобілістів.
А ще через день знову пішов дощ. І міські дороги та тротуари залило водою. Люди брели по проїжджій частині, кляли і владу, і погоду. Дехто не дозволив своїм дітям йти в школу.
Міський голова Олександр Ісип на прохання прокоментувати ситуацію, сказав: «Так, надзвичайно несприятливі погодні умови додали клопоту комунальним службам. Такої складної зими не було шість років.
Щодо аварій водомережі. Кожного дня ми фіксуємо 1–2 пориви. Ліквідувати можемо лише один із них. І не тому, що хтось не хоче працювати. Ось, скажімо, порив на Садовій… Три екскаватори зламались, коли розкопували грунт в тому місці. Земля ж промерзла на 70 сантиметрів. Це добре, що керівництво ТОВ «Зоря» пішло нам назустріч і четвертий екскаватор таки розкопав землю. Зараз є два серйозних пориви — на Калініна і Дзержинського.
…За цю зиму ми вже використали 160 тон піщано-сольової суміші. Це стільки, скільки було використано за попередні 5 років. Суміш закінчилась. Привеземо нову і будемо сипати. Але ж потрібно знати, що година роботи лише одного механізму по розчистці вулиць обходиться міській владі у 200 гривень. Вісім годин — тисяча шістсот. Теоретично ми можемо вичистити всі міські вулиці ледве не до асфальту. Але тоді грошей в бюджеті на інші потреби не залишиться. А навесні «відкриються» від снігу вщент розбиті дороги. За які кошти їх ремонтувати? Так, гроші із штрафів міська рада отримала. Але не 200, а 168 тисяч. Ці кошти вже використані, «дірок» вистачає.
…Знаю я і про те, що біля воєнкомату вийшли на поверхню каналізаційні стоки, знаю і про те, що на Подолі по вулиці Горького вже місяць неможливо проїхати автомобілем. Але знаю й те, що казначейство вже майже два місяці блокує проходження міських грошей. І так по всій Україні. Знаємо ми й готуємось і до весняної повені. Водночас, прошу людей і самим до цього готуватись. Врятуватись від стихії можна лише спільними зусиллями. Водночас, хочу через газету щиро подякувати всім працівникам Міської сервісної служби, а особливо Сергію Лєженкову та Сергію Рябеці за ту, грандіозну роботу, яку вони виконують за ту більш чим скромну зарплату. Земляків же прошу із розумінням поставитись до тимчасових труднощів. І повторю — здолати їх можна лише разом».
У вівторок порив у водогоні на Садовій, де живе Олексій Койнаш, був ліквідований. А вже в середу з’явилась нова проблема — сильний снігопад.