Вхід | Реєстрація

Будні ПриватБанку у Кобеляках: паніки немає, банкомати видають по тисячі

Будні ПриватБанку у Кобеляках: паніки немає, банкомати видають по тисячі

19 грудня 2016 року Уряд прийняв рішення про націоналізацію найбільшої приватної фінустанови країни — ПриватБанку.

Не будемо заглиблюватися у всі явні і приховані нюанси цього неординарного рішення. Адже всієї правди про причини націоналізації найбільшого комерційного банку України ми поки що не дізнаємось. А головні наслідки такого кроку влади дадуть про себе знати через місяці, а то й роки. Розповімо, що про це думають кобелячани та про те, що відбувається у райцентрі біля банкоматів цього та інших банків.

Думки опитаних нами кобелячан із приводу націоналізації ПриватБанку розділилися. І це нормально. Та ми відзначили одну цікаву тенденцію. Люди більш старшого віку характеризують такий крок Уряду як позитивний. Вони говорять, що таким чином влада захистить вкладників, які могли втратити свої гроші в результаті ймовірного банкрутства Привату. Інші просто вважають, що державне краще приватного. А ось молодь в основному розмірковує по-іншому. Молоді люди заявляють, що приватна структурам завжди є ефективнішою за державну. Дехто говорить, що взагалі не довіряє державі в її українському варіанті.

У самому кобеляцькому відділенні ПриватБанку та поряд із банкоматами якоїсь паніки чи ажіотажу не було помітно. Тобто, банк штурмом не брали і біля банкоматів не билися. У понеділок вранці і навіть ввечері люди спокійно знімали гроші. Щоправда, приватні підприємці свою безготівку перевести в готівку не могли.
А ось у вівторок гроші в банкоматах швидко закінчилися. У касі банку люди могли отримати лише по п’ятсот гривень. Говорили, що інкасатори ось-ось привезуть нову партію готівки, але цього так і не сталося.

Банкомати інших фінустанов, «Ощадбанку», «Авалю» та «Полтава-Банку», працювали. Приймали вони і картки ПриватБанку, але значні суми грошей (мова йде про кілька тисяч гривень) зняти було неможливо. Ми провели невеликий експеримент. Спробували, скільки ж грошей можна зняти із «приватівської» картки у чужих банкоматах. Банкомати «Авалю» та «Полтава-Банку» видали по двісті гривень. «Ощадбанк» виявився щедрішим. Їх банкомат видав 500 гривень. При цьому комісію, тобто, додаткову плату за користування чужим банкоматом, не взяв жоден із них.

Працівники згаданих банків заявили, що не можуть пояснити, чому їх банкомати видають по «приватівських» картках такі малі суми. Вони, не змовляючись, сказали, що такі ліміти встановлюють на рівні вищого керівництва у Києві. Щодо комісії, то банківські працівники розповіли, що її наявність чи відсутність залежить від того, який договір заключений у клієнта зі своїм банком, у цьому випадку — із Приватом. Тобто, із одних користувачів банк може взяти комісію, з інших — ні.

Цікаво, що працівники всіх банків запропонували автору статті перейти на обслуговування до них. Мовляв, ніхто ж не може знати, чим закінчиться ця історія з націоналізацією ПриватБанку.

...Гроші в «приватівські» банкомати завезли в середу близько 11-ої години. Одразу вишикувались черги в 10-15 чоловік. Та через годину людей біля банкоматів стало менше. Можна було отримати не більше тисячі гривень за один запит. Банкомати видавали гроші новесенькими 200-гривневими купюрами.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кобеляки | Фінанси
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації