Останнє в поточному році сесійне засідання Кобеляцької районної ради розпочалось у п’ятницю 23 грудня, а закінчилося у вівторок 27‑го. Головним питання було бюджетне. Судячи з прогнозованих показників, Кобеляцький район у 2017 році заробить 52 мільйони, а витратить — 301 217 600.
Для початку — про те, чому депутати не змогли вирішити всі винесені на сесію питання протягом одного дня. Як розповіли «ЕХО» самі депутати та працівники райради, своєрідним каменем спотикання у минулу п’ятницю стало питання про збільшення статутного фонду комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації». Простіше кажучи, районному БТІ мали дати ще 160 тисяч гривень на розвиток.
Частина депутатів підтримали таку пропозицію, частина виступили проти. У залі закипіли пристрасті. На жаль, нікого з «ЕХО» того дня на сесії не було. А самі депутати потім розповідали, що відеорепортаж із сесійного залу міг би стати скандальним і вельми цікавим для обивателів. За їх словами, колеги виразів не добирали. У результаті депутати спромоглися розглянути лише половину із винесених на розгляд питань і розійшлися. Напевне, для того, щоб охолонути.
Звичайно, не перебуваючи в гущавині подій, неможливо досконало переповісти і пояснити, чому ж депутатів так збурило, здавалось, рядове питання про виділення грошей. Вони вже не вперше виділяють гроші для БТІ, а сума в 160 тисяч не є критичною для районного бюджету. Та все ж, ризикну припустити, що збурення виникло виключно через політику районного масштабу. Як відомо, Кобеляцьке БТІ очолює Ніна Ясинська, беззмінний лідер районної організації партії «Батьківщина» (Для тих, хто забув чи заплутався — це там, де в Києві Юля керує. — Авт.). У «батьківщинців» зараз у Кобеляцькому районі союз із «Солідарністю» (Це ті, хто за Порошенка. — Авт.). От вони виступали за виділення грошей, звичайно ж, мотивуючи це тим, що потрібно розвивати підприємство, яке надає необхідні жителям послуги.
Проти висловились представники «Рідного міста». (Це ті, хто колись в Партії регіонів, де колись Янукович та Азаров і при яких долар по вісім гривень. — Авт.) Вони аргументували свою позицію тим, що підприємство повинно самостійно заробляти кошти, а не «тягнути» їх із бюджету.
І нібито всі по своєму праві, і оперують серйозними аргументами. Та риторичне запитання спокою не дає. Цікаво, чи була б така ж буча в залі, якби БТІ керувала не Ясинська?
Та все ж, головне питання повістки денної депутати встигли проголосувати. Вони прийняли районний бюджет на наступний рік. Згідно із прогнозованими показниками, до районної казни у вигляді податків надійдуть більше чим 52 мільйони гривень. А витратять на утримання бюджетної сфери 301 мільйон із копійками. Звідки візьметься різниця? Її компенсують із держбюджету у вигляді дотацій і субвенцій.
19 депутатів і сесія за 50 хвилин
Друге пленарне засідання сесії райради відбулося у вівторок. Воно пройшло блискавично. За якихось 50 хвилин депутати доприймали всі рішення, що залишись із п’ятниці. У тому числі і дали гроші на БТІ.
Чому така разюча різниця? Напевне, через те, що опозиціонерів у залі не було. На сесію прийшли, точніше, приїхали, лише 19 депутатів із 34. Усі рішення вони приймали швидко і одноголосно. Хоча інколи система для голосування давала збої і показувала, що той чи інший обранець не голосує.
Тому на цьому пленарному засіданні найбільше запам’яталися «депутатизми».
Ось деякі з них.
Перед початком сесії.
— Валерій Васильович, ще не почали голосувати, а на табло висвітилось, що ти 2 «За».
— А я завжди «За».
Під час сесії.
— А ви знаєте, скільки сільрад живе на мать його так?!
— У мене є пропозиція: нехай ті депутати, кого сьогодні немає, і не ходять сюди.
Ось такі різні засідання однієї сесії.