– Наступного року хочемо звернутись до мера Лохвиці з проханням допомогти зробити площадку для хокею, – говорили минулої зими ентузіасти-хокеїсти Ігор Яременко та Олег Ємець, які нині втілили свій задум. – Для цього достатньо на спортмайданчику, що поблизу стоматполіклініки, зробити дерев’яні борти і натягнути металеву сітку над ними (зможемо виготовити самі), освітлення (потрібна допомога, достатньо повісити ліхтарі на вже існуючих стовпах), можливість підключитися до водогону. І, звичайно, потрібен дозвіл міськради. Коштів великих не потрібно, зате кататися на ковзанах можна буде і за такої погоди, коли на лід на річці виходити небезпечно. Тільки подивіться, скільки дітлахів зараз катається на Брідку! Ми їм допомагаємо розчистити поле, зацікавлюємо, адже завдяки спорту діти не стають прихильниками наркоманії, паління, пияцтва.
Торік лохвицька команда, до якої увійшли любителі спорту віком здебільшого 30–40 років, які також грають і в міні-футбол, посіла перше місце в обласному турнірі. Серед спортсменів багато людей, які займаються бізнесом. На хокейний корт вони витратили і гроші, і час, і працю. Постаралися не лише для себе. Коли не проводяться тренування та зустрічі команд хокеїстів, кататися можуть всі бажаючі, в тому числі діти. Про переваги корту над розчищеною водоймою годі й говорити: це зручно для спорту, адже дотримані розміри поля, є борти. До того ж доки не розтопить лід сонечко навесні, можна не турбуватися про безпеку, не боятися, що лід трісне.
Світ спорту пропонує різні варіанти хокейних площадок – від професійних до масових зі спеціальної ламінованої фанери з покриттям, яке підвищує вандалостійкість корту як до механічних пошкоджень, так і до нанесення на борту всіляких графіті. Але ж на такі майданчики потрібно кошти набагато більші, ніж змогла виділити та незначна частина підприємців, яка дійсно полюбляє хокей та катання на ковзанах.
Для підтримки розвитку спорту в Україні є Міністерство молоді та спорту, спеціальні фонди, які за своїм призначенням повинні підтримувати таку ініціативу людей-ентузіастів. Але щоб випросити хоча б незначні кошти, для цього потрібно оббити пороги не в одній державній установі.
Тому, напевне, легше без зайвих переживань, помаленьку, але впевнено збудувати каток за власні кошти.
На сьогодні зроблена більша частина робіт по будівництву даного об'єкту в районі Фінського селища (кінець вулиці Леніна). Про те, чому тут, говорить сама за себе розташована поруч водонапірна вежа. Поруч спортзал, де тренуються дзюдоїсти. Залишилось побудувати роздягальню, пофарбувати борти катка, встановити захисні сітки по периметру. Але на все свій час та фінансова спроможність спортсменів-ентузіастів.
Було б непогано, якби підтримку надала міська рада, фонд розвитку молоді та спорту в Україні. Але поки що надія на власні сили.
На сьогодні вже пройшла перша зустріч між збірною командою м. Лохвиці та збірною командою м. Лубни.