5‑го січня у новосанжарській бібліотеці для дорослих організовують зустріч із талановитою письменницею Мариною Єщенко. Її твори друкують у багатьох українських виданнях.
На різдвяні свята Марина Єщенко приїздить до рідного Великого Кобелячка. Бібліотекарі домовляються про зустріч письменниці, яка живе і працює у Києві, із новосанжарськими читачами.
Зустріч проходить у читальному залі бібліотеки. Послухати письменницю приходять кілька десятків новосанжарців. Марина Єщенко приносить із собою чотири збірки. Одна — персональна, під назвою «Поговори зі мною», видана за кошти Київської міської державної адміністрації — так у столиці оцінили талант новосанжарської письменниці.
Марина Єщенко багато усміхається, про себе розповідає охоче й уміло. Зізнається, що більше і частіше їй вдається зустрічатися зі своїми читачами у Києві чи інших великих містах України, але не у Нових Санжарах. За останні роки письменниця виступала на літсценах популярних фестивалів «Захід», «Країна мрій», «Гогольфест». Є членом творчого товариства «Свідки Слова». Одразу уточнює, що до релігії воно стосунку не має. Кілька років вела авторську колонку у журналі «Країна». Писала короткі оповідання на соціальну тематику. Зараз відмовилась від цієї колонки, пояснює: це заважає іншій творчості.
Про Марину Єщенко із захопленням розповідають її шанувальники. Зокрема, новосанжарець Геннадій Романець зауважує, що її твір «Село» отримав визнання не лише в Україні.
На прохання читачів письменниця читає кілька творів. Публіку вони по-хорошому «зачіпають». Особливо історія про жінку, яка торгує на ринку грибами. Або історія про дівчину, яка давно поїхала від батьків, але час від часу навідується додому — по згущене молоко із маминої шафи. Наостанок читає оповідання «Революціонер», яке увійшло до збірки про Євромайдан. Доки батько-безробітний та вічно незадоволена життям мати обговорюють щоденні проблеми, не помічають, як їх син спочатку активно протистоїть, а потім і гине у ніч штурму Майдану.
Біографічна довідка
Марина Єщенко народилася 15 березня 1986 року у Великому Кобелячку Новосанжарського району. Поезія і проза надруковані у понад 50 журналах та альманахах. Дипломант міжнародної премії імені Олеся Гончара, літературної премії «Смолоскип».