Гройсман і підприємці

Якби прем’єр-міністр Володимир Гройсман подорожував без кілометрового ескорту та купи охорони, він би міг непомітно приїхати, приміром, до Нових Санжар. А потім піти у народ і послухати, про що говорять у країні переможних реформ. Напевно, прем’єр би дуже здивувався, коли б почув, що в державі, де мінімальна заробітна плата тепер аж 3200 гривень, лишилося так багато незадоволених життям людей. Особливо — з числа підприємців.

— Я вам поясню, як тепер буде. Підняли офіційну заробітну платню до 3200, так? Тепер наймані працівники будуть радіти — так думають в уряді? Та нічого подібного. Чому? Та тому, що раніше цей найманий працівник отримував 5000 тисяч, а податки його роботодавець платив із 1600. Тепер він йому скаже: я тобі офіційно, по-білому, платитиму 3200, а решта піде на податки. Таке виходить покращення, — пояснює журналістові реальний стан справ один із підприємців, які торгують на новосанжарському ринку. Потім продовжує:

— А те, що вони погрожують штрафувати, якщо людина працюватиме на півставки! Я, наприклад, торгую сам. А ті, хто мають найманих працівників, працюють по півдня фактично і не кожен день, але платити треба, як за робочий місяць. Так виходить?!

Також був би здивований Володимир Гройсман тим, що підняття заробітної платні удвічі змусило деяких підприємців не більше платити найманим працівникам, а просто… закритися.

— Порахуй, скільки за останній місяць тільки у центрі закрилося? — два новосанжарці, які вже не перший рік займаються підприємницькою діяльністю, починають рахувати. Нараховують шість підприємців, які зупинили чи призупинили свою діяльність. — Той у Польщу поїхав, той віддав свій магазин в оренду. При чому закриваються не великі, а якраз ті, хто по суті сам на себе працював.

Ці два підприємці закриватися не планують. Але також сходяться на тому, що збільшення заробітної платні у державі не означає збільшення їх доходів удвічі.

— Я працюю удвох із жінкою, плюс маємо двох працівників. Якщо прижме, то одного прийдеться звільнити. І так постійно трималися, щоб людям була зарплата на нормальному рівні. Та щоб підняти її у два рази, потрібно вдвічі більше заробляти. Цього не буде. Ті, у кого оборот на пару мільйонів, зможуть підняти заробітну платню своїм людям. Для нас, коли рахуєш кожну сотню, — це непідйомно.

На щастя (для нього), Володимир Гройсман провінцію відвідує надзвичайно рідко. Тому зі спокійним серцем, сидячи у кабінеті на Грушевського у центрі Києва, прем’єр може у вікно спостерігати країну, де всі просто не тямлять себе, радіючи від підняття заробітної платні до 3200 гривень.


Автор: Володимир ПАРШЕВЛЮК, «ЕХО»
Поділитися:
20 січня 2017, 08:14 | Регіон: Полтавщина | Категорія: Редакційна | Сторінка для друку1. Maks73 / 20 січня 2017, 09:19 Вставити цитату
Вовка знає про шо пише.
1.Maks73
«Вовка знає про шо пише.»

Канєшно знає. Він же цю шушеру до влади приводив і його активність можна відслідкувати навіть по публікаціях у ЕХО.
3. don Pedro / 20 січня 2017, 13:38 Вставити цитату
   Відкрити коментар, який містить ненормативну лексику
Ті підприємці стоять на базарі і ніхрена не роблять, тільки й вміють що накручувати на товарі вдвічі або й втричі. хотіли у Європу- получайте. закривайте свої кібідки, складайте розкладушки і дружненько усі гуртом ідіть купляйте білєтіки на Польшу. там роботи повно. вакансій завалісь і у курятниках вичищати і на мясокомбінаті кишки від гімен мити і рибу різати на пресерви, або по теплицях огірки собирати чи в полі малинку щупати. так що нічого соплі розпускати, там платять харашо по вісім тисяч на руки чистими за 12 годин роботи.
4. Maks73 / 20 січня 2017, 18:44 Вставити цитату
Мова не про самих підприємців, ті не пропадуть, а про найманих ними працівників.
5. don Pedro / 20 січня 2017, 21:50 Вставити цитату
Якраз про них, друже. Вони ніколи не платили податки, бо здавали пустишки у налогову, а самі гребли гроші лопатою, а тепер треба податок платити у любому випадку, вони за лишню сотню для держави задавляться. У Кобеляках за тиждень закрилося 200 ПП, ск. у Санжарах, Володя не пише, але тоже багацько. На місце цих бездарів прийдуть заканопослушні ПП, які наповнять казну держави.
6. don Pedro / 20 січня 2017, 21:54 Вставити цитату
3.Maks73
«н даже Санжарська селищна рада сперва оприлюднила на своєму сайті оголошення про конкурс на заміщення вакантної посади, а тоді через три дні це розпорядження скасували - теж через підвищення мінімалки і брак коштів у казні»

Вони туди людину вже взяли, жізнь намного проще, не кіпішуй
7. Гай Фокс / 20 січня 2017, 23:53 Вставити цитату
6.don Pedro
«На місце цих бездарів прийдуть заканопослушні ПП, які наповнять казну держави.»
І скільки вже прийшло за цей час, коли пішли сотнями? Жод-но-го, щоб ти знав! Коли прийдуть? Та ніколи вже не прийдуть ті, кого навчило. А нові теж тричі подумають, навчаючись на помилках попредніх колег. Багато з тих, хто знявся з реєстрації, просто або чекали кращих часів, або працювали виключно сезонно, сплачуючи за час роботи ЄСВ. А тепер працюватимуть у тіні, не сплачуючи ні копійки. Тож чи виграв від цього хто? Таке враження, що Гройсман взявся за знищення легального дрібного бізнесу, як класу. Хто буде наступний? Питання риторичне, бо він же сам вже "проанонсував" долю центрів зайнятості. І дійсно, залишається хіба що їхати до Польші, а потім вже у держави "купувати" страховий стаж. Але ж хто зараз наповнюватиме пенсійний фонд?
3.Maks73
«Гройсман хотів вивести зарплату з конвертів, а вийшло як всігда - "рехворма" вдарила по простому люду. Скільки робочих місць від цього поскорочуєця?»

Чого вы робите з Гройсмана д.урня, ви що антисеміт? Гройсман зна що "кобилі робить". Його завдання винищити побільше бездарів, розвалити єкономіку і набити свої кармани. Він із завданням успішно справлється.
9. Чудо Юдо / 21 січня 2017, 12:03 Вставити цитату
8.Гай Фокс
«. Багато з тих, хто знявся з реєстрації, просто або чекали кращих часів, або працювали виключно сезонно»

Я думаю 90% із них просто "висіли" бо у нас раніше відкрити ФОП було як два пальця об асфальт а закрити - дзуськи, морочили голову, бо їм, бачте, погано статистику портити. Тому простіше було призупиняти, або нульові доходи вписувати. От і зависла там купа "мертвяків", які тільки й на бумазі що ФОПи.

4.don Pedro
«купляйте білєтіки на Польшу. там роботи повно. вакансій завалісь і у курятниках вичищати і на мясокомбінаті кишки від гімен мити»

І в чому сарказм? Цим самим у нас люди займаються, тільки за мінімалку в 1600 грн. А тепер будуть кишки мити за 3200.

Мене більше хвилює не скільки скорочення, як долар і ціни, у зв’язку з ним. Не хочеться ще один лютий 2015-го...
10. Гай Фокс / 21 січня 2017, 14:36 Вставити цитату
10.Чудо Юдо
«Я думаю 90% із них просто "висіли" »
А кому вони заважали? Їсти не просили, на біржу праці стати не могли. Тепер поповнили ряди офіційних безробітних. Якщо, звичайно, не мали десь основновної легальної роботи.
11. don Pedro / 21 січня 2017, 18:48 Вставити цитату
10.Чудо Юдо
«Я думаю 90% із них просто "висіли" бо у нас раніше відкрити»

Можливо, а інші 10 активно набивали кармани грошима, а налоги платии по мінімуму. Візьми хочаб ввасника ЕХО. Ск. він платив налогів, а ск. приховав. Скільки податків перечислили із заплати Паршевлюка раніше, а тепер прийдеться по чесному з 3200 платити, чи може він уже офіційно звільнений...
12. Maks73 / 22 січня 2017, 11:04 Вставити цитату
Нарешті хоч один don Pedro здогадався, шо я мав на увазі в першому коменті, коли зазначав: "Вовка знає про шо пише".
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації