Вхід | Реєстрація

За тиждень закрились 200 підприємців

За тиждень закрились 200 підприємців

27 грудня президент підписав зміни до законодавства щодо роботи фізичних осіб-підприємців. Відповідно до цих змін, із 1 січня окремі категорії ФОПів, зокрема другої та третьої груп, сплачують єдиний соціальний внесок у розмірі 704 гривні на місяць, навіть якщо тимчасово не мають жодного прибутку.

Раніше ФОП, коли у певному періоді мав прибуток, сплачував 5‑відсотковий податок та єдиний соціальний внесок. Якщо ж руху коштів не відбувалось, то і сплачувати не було необхідності. Тому багато підприємців тримали відкриті ФОПи, а платили податки в період, коли мали реальні прибутки. Зміни в законодавстві призвели до масового закриття ФОПів. Особливо це стосується так званих «сплячих ФОПів».

У минулому номері ми повідомляли, що протягом останніх тижнів в Україні кількість приватних підприємців скоротилась більше ніж на 128 тисяч. Щоб дізнатись, яка тенденція спостерігається в Кобеляцькому районі, кореспонденти «ЕХО» звернулись до відділу з питань надання реєстраційних послуг Кобеляцької РДА.
Державний реєстратор Тетяна Тараненко повідомила, що протягом 2016 року закрились близько 340 фізичних осіб-підприємців:

— Натомість відкрились лише 140 ФОПів. Починаючи з 2017‑го, заяви на закриття заповнили майже 60 підприємців.

Тетяна Тараненко пояснила, що процедура закриття є безкоштовною. Достатньо звернутись до реєстратора, маючи при собі паспорт та ідентифікаційний код, і заповнити заяву встановленого зразка (форма №12). Закриття ФОПа відбувається відразу після внесення даних реєстратором. Також реєстратор пояснила, що вона має право припиняти діяльність тих підприємців, які зареєстровані в Полтавській області.

Далі заявник направляється в Державну фіскальну службу. Тут перелік документів для кожного ФОПа різний. Усе залежить від того, здійснювала людина підприємницьку діяльність чи ні. «Сплячі» ФОПи подають декларації про майновий стан і доходи та звіт по єдиному соціальному внеску. Якщо підприємець написав заяву про припинення своєї діяльність, то граничний термін подачі документів до ДФС — 9 лютого. У Кобеляцькому відділенні Кременчуцької ОДПІ пояснили, що зараз підприємці, які закрились у січні, сплачують ЄСВ за січень. Та на законодавчому рівні питання щодо сплати ФОПом соціального внеску остаточно не вирішено. Оскільки у Верховній Раді зареєстрований законопроект, який передбачає 3‑місячний термін для ФОПів, щоб припинити свою діяльність без оподаткування. Через це деякі підприємці чекають його розгляду і не закриваються.

Точних даних щодо кількості закритих ФОПів у 2016–17 роках податківці нам поки що не надали. Та розповіли, що із 26 грудня по 3 січня свою діяльність припинили 201 підприємець.

 

Тетяна Тараненко, державний реєстратор:

— Ми маємо право припиняти діяльність тільки тих підприємців, які зареєстровані в Полтавській області.


Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кобеляки | Фінанси
1. don Pedro / 20 січня 2017, 15:26
Все вірно уряд зробив, якщо підприємець бездарь і не вміє заробляти гроші, не хоче платити податки, то нехай закривається.
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації