З кожним роком усе більше приорільців приєднуються до стародавніх християнських традицій.
19 січня православні християни відзначають Хрещення Господнє та Богоявлення, які завершують Різдвяно-Новорічний цикл свят.
У Царичанському районі після відправи святкової Літургії у храмах, традиційно освячують воду. Водосвяття проводять просто неба, на берегах річки Орелі, а після хрещення купаються в ополонках. Йорданську воду бережуть увесь рік, дають пити тяжкохворим, освячують нею домівки.
У наш час Водохреща стає більш загальнонаціональним святом. Занурення в хрещенську купіль для багатьох стає щорічним традиційним ритуалом. Для занурення в орільську крижану воду у цей день було облаштовано декілька місць.
У Бабайківці свято влаштовується вже кілька років поспіль. На річці заздалегідь вирубали хрест, розгорнули від снігу площу перед річкою. На 11:00 до хрещенської купелі з’їхалося багато люду з навколишніх сіл: Юр’ївки, Преображенки, Залелії, Магдалинівки, Царичанки і навіть із Дніпра. Присутні зібралися на березі Орелі. Спочатку отець Димитрій виголосив проповідь, нагадавши, що Богоявлення Господнє символізує триєдиність Бога. Священик закликав своїх земляків до єдності з Богом, до миру, виразив сподівання на порозуміння, небайдужість, активність громадян у справі розвитку об’єднаної громади. Далі відбувся обряд освячення води. Учні 3 класу Бабайківської школи щиро і безпосередньо привітали односельців віршами та піснями. Після цього розпочалося купання в освяченій орільській воді. Деякі літні жінки, молоді мами з дітьми, підходячи до купелі, умивалися водою. Приклад купання показав сам священик. Отець Димитрій з молитвою увійшов у воду, занурюючись у крижану купіль. За ним — його помічник Артем Пилипенко. Далі вже сміливо купалися чоловіки та жінки, хто впевнено, хто — боязко.
Отець Димитрій пояснив, що до занурення треба готуватися: дотримуватися посту напередодні свята, читати молитви, сповідатися і причаститися. Ідучи на такий крок як купання у крижаній хрещенській воді, треба усвідомити, для чого це людині. Головне — відчути єдність з Богом. Сам священнослужитель звершує купання вже 6‑й рік. На Водохрещу в Бабайківці занурилися в ополонку близько 50 чоловік.
Для тих хто скупався, організатори обладнали ятку для переодягання, гаряче пригощання: смачну шурпу, чай, глінтвейн. Свято відбувалося під наглядом поліцейських, рятувальників та медиків. Настоятель храму у Бабайківці отець Димитрій Бродовий висловлює подяку усім, хто доклав трудів до організації свята.
Велелюдне свято традиційно відзначили у Китайгороді біля Свято-Успенського храму. Після служби відбувся хресний хід з хоругвами та іконами до Орелі. Його очолив отець Сергій Пігарєв і церковний хор. Зупинившись біля вирубаного хреста, священик освятив воду та випустив у небо голуба. Задзвонили дзвони, священик щедро кропив людей водою. Для тих, хто пірнав у крижану купіль, були приготовлені гарячий борщ, каша, чай, глінтвейн.
Водохрещу святкували і в Могилеві та інших селах
Лікарі вважають, що купання на Хрещення корисне тільки для підготовлених. Пірнати у холодну воду не рекомендують тим, хто недавно перехворів грипом чи застудою, а також людям із хронічними хворобами. Дітям до 7 років теж протипоказано. Перед тим, як зануритись у крижану воду, бажано зробити інтенсивну зарядку і ні в якому разі не вживати алкогольних напоїв.