Вхід | Реєстрація

Прийде час і геотермальних насосів

Прийде час і геотермальних насосів

Ще років п’ять-шість тому більшість українців навіть не замислювались над тим чи існують у світі джерела альтернативної енергії. Всі знали , що оселі можна обігрівати за допомогою газу. І лише в самих віддалених «забитих» селах, використовували дрова і вугілля. І мріяли про газ.

Між тим у сусідній і набагато багатшій Польщі вже десятиліттями намагалися економити, шукали альтернативу природному газу. Або використовували буре вугілля. Деякі українці потрапивши до поляків ледве не насміхалися з них. Мовляв, навіщо шукати собі клопоту чи винаходити велосипед, якщо є доступні і дешеві енергоносії. Звичайно ж, при цьому мали на увазі все той же газ.

Зараз ситуація докорінно змінилася. І навіть, ті люди, котрі користуються субсидіями на оплату житлово-комунальних послуг, змушені думати над тим, чим замінити дорогоцінний нині газ. Або хоча б почати його економити. І одразу стало зрозуміло що людство давно придумало, десятки, якщо не сотні варіантів, як використовувати інші джерела енергії.

 

Сонячними батареями вже нікого не здивуєш

Якщо є попит, то одразу з’являється і пропозиція. Цю аксіому нікому доводити непотрібно. Так і в даному випадку. Бізнесмени миттєво зорієнтувалися у ситуації. Сьогодні вони пропонують сотні найменувань приладів і обладнання за допомогою яких можна обігрівати оселі. Так, зайшовши на сайт http://santehsklad.com.ua/ можна знайти пропозиції по придбанню десятків котлів, що спалюють і відповідно, генерують теплову енергію, буквально з усього. Мова вже не йде лише про банальну деревину чи вугілля. Як відомо у сучасних піролізних котлах згорає буквально все.

Крім того потрібно зауважити, що обладнання за допомогою якого можна використовувати альтернативні джерела енергії, має чітку тенденцію до здешевлення. Так сонячні батареї вже не є якоюсь недосяжною розкішшю, котру можуть собі дозволити виключно мільйонери. А вітряки, що генерують електроенергію використовуючи силу вітру, деякі доморощені «кулібіни» виготовляють і встановлюють самотужки.

А чого варта так звана «тепла підлога». Колись про подібну розкіш лише читали у фантастичних романах або дізнавались про таке у кінофільмах про закордонне «солодке життя». Зараз же дозволити собі подібне досягнення цивілізації може практично кожен підприємець, не говорячи про фермерів, які нині є досить заможними людьми.

І можна із впевненістю говорити, що менше аніж за десятиліття чимало українців почнуть користуватися геотермальною енергією із глиби землі. Так, зараз установка подібного обладнання коштує зо два десятки тисяч доларів. Адже його виготовляють в основному у Європі та США. Але можна не сумніватися, що невдовзі на р нок вийдуть китайці. А там і вітчизняні виробники навчаться випускати подібну продукцію.


Автор: Степан Луговий
Розміщено на правах реклами


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації