У кількох областях України, у тому числі й на Дніпропетровщині, зафіксовано спалахи африканської чуми свиней — хвороби, яка не шкодить людям, проте для тварин є смертельно небезпечною.
Осередки АЧС виявлено у Криворізькому та Синельниківському районах. Там з 25 січня встановлено карантин. У господарствах області активно перевіряють поголів’я свиней, посилили контроль за переміщенням тварин та якістю м’яса на ринках.
27 січня у Царичанській райдержадміністрації відбулося засідання районної надзвичайної протиепізоотичної комісії. Начальник відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарії управління Держпродспоживслужби в Царичанському районі Олександр Семененко звернувся до керівників сільських громад з проханням ліквідувати стихійні ринки на місцях. Протиепізотична комісія посилила ветеринарно-санітарний контроль та нагляд за продовольчими ринками, роздрібною торгівлею, закладами громадського харчування, торгівлею живими тваринами. Також комісія доручила відповідним службам здійснювати дієвий контроль за переміщенням сільськогосподарських тварин та продукції тваринного походження автошляхами Царичанського району. Плануються заходи щодо зменшення популяції дикого кабана на території району. Олександр Семененко наголосив на необхідності проведення роз’яснювальної роботи серед населення. При підозрі на захворювання домашніх тварин на АЧС слід відразу звернутися до державної ветеринарної служби району.
Африканська чума свиней — інфекційна хвороба, яка швидко розповсюджується. На жаль, вакцини проти неї немає. Свині інфікуються не лише контактуючи з хворими тваринами, а й через заражені вірусами корми, підстилку, інструменти і робочий одяг працівників ферм, забруднений транспорт, гризунів, хижих птахів, комах.
— Хвороба може швидко поширитись на сусідні господарства, завдаючи економічних збитків унаслідок загибелі свиней та ліквідації всього поголів’я в регіоні, тому господарства мають дотримуватися елементарних технологій роботи та безпеки, — зауважив Олександр Семененко. — Треба щодня оглядати тварин, не купувати корм невідомого походження, регулярно чистити та дезінфікувати виробничі приміщення, утримувати свиней в закритих приміщеннях або в надійно обгороджених, ізольованих місцях, боротися з гризунами та комахами, не проводити забій тварин і реалізацію свинини без ветеринарного передзабійного огляду тварин і ветеринарно-санітарної експертизи м’яса.