Вхід | Реєстрація

Африканська чума свиней уже на Дніпропетровщині

Африканська чума свиней уже на Дніпропетровщині

У кількох областях України, у тому числі й на Дніпропетровщині, зафіксовано спалахи африканської чуми свиней — хвороби, яка не шкодить людям, проте для тварин є смертельно небезпечною.

Осередки АЧС виявлено у Криворізькому та Синельниківському районах. Там з 25 січня встановлено карантин. У господарствах області активно перевіряють поголів’я свиней, посилили контроль за переміщенням тварин та якістю м’яса на ринках.

27 січня у Царичанській райдержадміністрації відбулося засідання районної надзвичайної протиепізоотичної комісії. Начальник відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарії управління Держпродспоживслужби в Царичанському районі Олександр Семененко звернувся до керівників сільських громад з проханням ліквідувати стихійні ринки на місцях. Протиепізотична комісія посилила ветеринарно-санітарний контроль та нагляд за продовольчими ринками, роздрібною торгівлею, закладами громадського харчування, торгівлею живими тваринами. Також комісія доручила відповідним службам здійснювати дієвий контроль за переміщенням сільськогосподарських тварин та продукції тваринного походження автошляхами Царичанського району. Плануються заходи щодо зменшення популяції дикого кабана на території району. Олександр Семененко наголосив на необхідності проведення роз’яснювальної роботи серед населення. При підозрі на захворювання домашніх тварин на АЧС слід відразу звернутися до державної ветеринарної служби району.

Африканська чума свиней — інфекційна хвороба, яка швидко розповсюджується. На жаль, вакцини проти неї немає. Свині інфікуються не лише контактуючи з хворими тваринами, а й через заражені вірусами корми, підстилку, інструменти і робочий одяг працівників ферм, забруднений транспорт, гризунів, хижих птахів, комах.

— Хвороба може швидко поширитись на сусідні господарства, завдаючи економічних збитків унаслідок загибелі свиней та ліквідації всього поголів’я в регіоні, тому господарства мають дотримуватися елементарних технологій роботи та безпеки, — зауважив Олександр Семененко. — Треба щодня оглядати тварин, не купувати корм невідомого походження, регулярно чистити та дезінфікувати виробничі приміщення, утримувати свиней в закритих приміщеннях або в надійно обгороджених, ізольованих місцях, боротися з гризунами та комахами, не проводити забій тварин і реалізацію свинини без ветеринарного передзабійного огляду тварин і ветеринарно-санітарної експертизи м’яса.


Автор: Олена Маренич


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Царичанка | Надзвичайне
1. саша ставицький / 3 лютого 2017, 10:13
Диких свиней вистріляли - не помогло , тепер треба стріляти лосів , козуль , а скоро прилетять дикі гуси з Африки , - стріляєм все підряд , розвага для чиновників.Коли все це вистріляєте - стріляйте горобців , вони теж розносчики , і вже в останню чергу тих , хто розносить на одежі чуму.
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації