Цікава нарада відбулася 26‑го січня у Новосанжарській райдержадміністрації. У заступника голови РДА обговорювали процес передачі у комунальну власність приміщення гуртожитку, що у Нових Санжарах по вулиці Шевченка. Щоправда, чиновники не могли точно визначитись, коли відбудеться передача і (що найголовніше) хто її буде здійснювати.
«Можемо написати до Садового! Або до мера Диканьки!»
Нарада відбувається у кабінеті першого заступника голови РДА Наталії Постольник. Запрошують на неї представників районної та селищної рад, архітектора, представника Полтавського ЖЕКу, який увесь час працював із поселеними у гуртожиток людьми. Немає на нараді лише представника організації, яка могла б передати будівлю у комунальну власність. Сьогодні цією організацією нібито є НАК «Надра України». Принаймні, представниця ЖЕКу стверджує, що компанія оформила гуртожиток на себе.
Наталія Постольник пропонує представнику селищної ради заступнику селищного голови Валентину Івашині звернутися до НАК «Надра України» із листом, щоб обговорити умови прийому-передачі. Проте Валентин Миколайович не поспішає скористатися цією порадою.
— Перш ніж звертатися з листом, потрібно знати, що НАК «Надра України» точно є власником об’єкту. У нас є якісь документи, які це підтверджують? Немає. Тоді з таким самим успіхом ми можемо звернусь із листом до Садового, мера Львова. Або до мера Диканьки, щоб вони передали нам гуртожиток, — іронізує заступник голови селищної ради.
Представники райдержадміністрації зауважують, що можуть перевірити у реєстрі речових прав на нерухоме майно, хто є власником гуртожитку. (У час проведення наради реєстри не працюють. Але того ж дня стає відомо, що за НАК «Надра України» гуртожиток у Нових Санжарах офіційно не зареєстрований — Авт.).
Селищна рада таки направляє листа до «Надра України», аби таки «відшукати» гуртожиток і документально його узаконити. Аналогічного листа із депутатським зверненням на проханням селищної ради відправляє народний депутат Андрій Река.
«А людей куди подінемо?»
У комунальну власність гуртожиток іще не передають. І відбудеться це, навіть за найоптимістичнішими очікуваннями, не надто скоро. Проте кілька проблем уже постають перед потенційними власниками будівлі. Перша — де взяти кошти на приведення гуртожитку в придатний для проживання стан. Адже будівля вже зараз потребує ремонту даху і підвального приміщення та реконструкції системи опалення. Валентин Івашина наполягає, що, у разі передачі гуртожитку в комунальну власність, кошти на його ремонт повинні виділити як районний, так і селищний бюджети.
— Я прийду на найближчу сесію до депутатів і вони мене запитають, як ми забезпечимо прийнятий гуртожиток.
Голова районної ради Геннадій Супрун від допомоги не відмовляється, проте підкреслює, що відсоткове співвідношення цієї допомоги ще доведеться обговорювати.
Друга проблема, ще більше важлива, — доля людей, які зараз проживають у гуртожитку. Троє з них офіційно зареєстровані у приміщенні. Троє — незареєстровані, з них двоє не мають ніякого іншого житла. І у разі чого — опиняться просто на вулиці.
Близько півгодини учасники наради обговорюють можливі варіанти вирішення проблем. Пропонують у майбутньому залишити частину будівлі під гуртожиток і дати кімнати у ньому тим людям, які зараз там проживають. Іншу ж частину будівлі переобладнати під службове житло для потрібних у районі спеціалістів.
Та все перераховане вище не матиме ніякого значення, якщо представники НАК «Надра України» не забажають передавати об’єкт до комунальної власності. Тому продовжувати тему передачі гуртожитку можна буде лише тоді, коли з компанії надійдуть відповіді чи до селищної ради, чи до приймальні народного депутата.