Доки в районі активно шукають службове житло для медиків та інших потрібних у Нових Санжарах спеціалістів, ми вирішили дізнатися, скільки людей і з якого часу перебувають у квартирній черзі в очікуванні на одержання житла. І чи мають вони якісь перспективи у найближчому майбутньому.
У Новосанжарській ЦРЛ житла потребують двоє спеціалістів — хірург та педіатр. Проте потреба у квартирах для медиків ще більша. У закладі вісім вакантних посад спеціалістів, які можна було б заповнити, якби лікарям запропонували бодай якесь житло.
— Зараз ми готуємо програму, розраховану на три роки, для забезпечення житлом молодих спеціалістів. Буде відкритий спеціальний рахунок, куди зможуть перераховувати кошти, які потім підуть на придбання службового житла, — розповідає головний лікар ЦРЛ Ольга Гиря. — Цю програму ми подамо на розгляд найближчої сесії районної ради, тому маю надію, що вона запрацює вже у цьому році.
Житла у Нових Санжарах потребують не лише медики. Бажаючих отримати житло у селищі чимало. Існує навіть спеціальна черга, у яку записують усіх, хто розраховує колись отримати житло у райцентрі. Якщо точніше, то навіть не одна, а три черги:
- загальна — містить 49 осіб. Тут і медики, і комунальники, і спеціалісти інших галузей, які працюють у Нових Санжарах. Перший у черзі — інспектор із благоустрою селищної ради Василь Радчич. У черзі на житло він стоїть… із 1981‑го року!
- першочергова — 20 осіб. Її складають офіцери запасу, вчителі, багатодітні родини.
- позачергова — 12 осіб, переважно «чорнобильці».
Якщо завтра у Нових Санжарах раптом з’явиться добудований будинок, то черговість отримання квартир у ньому визначатиме спеціальна житлова комісія, створена при селищній раді. Утім, найближчим часом роздавання квартир у селищі не передбачається. Останній будинок, який ввели в експлуатацію у селищі — п’ятиповерхівка по вулиці Шевченка. Її заселили на початку 2010‑го. Після цього той самий інвестор нібито планував звести ще кілька багатоповерхових будинків: біля «восьмого» магазину, біля банку «Аваль» та біля ДОСААФу. Але ці наміри так і не були реалізовані.
Єдиним житлом, яке потенційно може з’явитися у комунальній власності, може стати гуртожиток, розташований по тій-таки вулиці Шевченка. Проте процес його передачі (якщо вона таки відбудеться — Авт.) та ремонту може затягнутися настільки, що кожен із тих, хто перебуває в черзі, встигне збудувати собі будинок у Нових Санжарах власноруч.