Ірина Бутко, начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану, повідомила про демографічну ситуацію в районі та нагадала, які послуги надає установа.
Як розповіла керівник ДРАЦС, за перший місяць 2017 року народились 26 діток: 10 хлопчиків та 16 дівчаток.
— Усього за минулий рік на світ з’явились 317 немовлят, — говорить Ірина Бутко. — Із них — 155 хлопчиків і 162 дівчинки. Як бачимо, представниці слабкої статі переважають із першого місяця.
Для своїх дітей батьки підбирають як традиційні, так і рідковживані імена. За підсумками 2016 року, найпоширеніше чоловіче ім’я — Іван. Часто хлопчиків називають Артем, Олексій, Олександр. Популярності набирають Назар, Захар, Данило, Ярослав. До рідковживаних відносяться Родіон, Гордій, Тимур, Тимофій, Марко, Роман та Єгор.
— Дівочі імена, які ми звикли використовувати, вживаються все рідше, — зазначає начальник ДРАЦС. — За минулий рік жодну дівчинку не назвали Ірою й Наталією. А Тетяна і Світлана — по одному разу. Часті імена — Анна, Анастасія, Софія, Ангеліна, Марія, Олександра. Рідковживаними вважаються — Віолетта, Уляна, Зоряна, Даніела, Еріка, Ауріка. Часто імена перекручують. Наприклад, Микита записують Нікіта, Олексій — Альоша, Анна — Аня. Посудіть, як називатимуть цих людей, коли вони стануть дорослими і працюватимуть на керівних посадах чи вчителями (Альоша Нікітович). Тому трапляється, що в дорослому віці люди змінюють свої імена. До речі, у 2016‑му молодий чоловік Олександр записав себе Марком. Він пояснив, що часто буває за кордоном і з цим ім’ям йому зручніше.
Зі слів Ірини Бутко, у січні одружились 12 подружніх пар, а розірвали шлюб — 4. Відповідно до змін щодо реєстрації актів цивільного стану, які вступили в дію з 1 жовтня 2016 року, видається два свідоцтва про шлюб. Штамп про одруження у паспорт не ставиться. Також у нього не вписують і дітей. Подружжю не обов’язково змінювати прізвище. Згідно статистики, за минулий рік 10 відсотків одружених залишились на своїх прізвищах.
— Найчастіше молоді люди одружуються у віці 25–35 років, — продовжує Ірина Бутко. — Хоча нерідко і в 20. Найстаршою парою, яка в минулому році зареєструвала свій шлюб, були чоловік 1931 року народження та жінка 1926‑го. А от наймолодшою — 27‑річний чоловік та 16‑річна дівчина.
Статистика смертності в районі залишається невтішною. У 2016‑му померли 930 чоловік. А за січень цього року — 92.
Також зупинилась співрозмовниця і на деяких послугах, що надає відділ ДРАЦС. Сюди входить реєстрація новонародженого в пологовому відділенні, яка діє з березня 2016‑го. Для цьому породілій необхідно мати свій та чоловіка паспорти і свідоцтво про одруження. Послуга надається безкоштовно. Крім того, на прийом можна записатись у режимі онлайн через Інтернет. Запис здійснюється на офіційному сайті Головного управління юстиції в Полтавській області (http://www.just.gov.ua/dracs/). Для цього потрібно заповнити електронну форму.