Вхід | Реєстрація

Зробити аналіз води коштує 600 гривень

Зробити аналіз води коштує 600 гривень

Замовити подібну послугу і дізнатися про якість води, яку ми вживаємо щодня, може кожен бажаючий. У тому числі і приватні особи. Робити це, напевне, потрібно, адже посадові особи місцевого самоврядування не надто переймаються таким питанням.

Редакція вже кілька місяців намагається отримати об’єктивну інформацію щодо якості питної води, котру отримують жителі села Бутенки. Нагадаємо, що ще влітку на сторінках газети виникла полеміка щодо того, чи можна вживати рідину, добуту з відновленої артсвердловини, що знаходиться в цьому населеному пункті. Тоді громадський діяч Павло Гунжель писав, що свердловина розташована поряд із колишніми складськими приміщеннями, де десятиліттями зберігали тисячі тонн мінеральних добрив. На думку Гунжеля, таке сусідство могло призвести до забруднення води шкідливими хімічними речовинами. І, як наслідок, використовуючи її, могли постраждати люди.

Навпаки, бутенківський сільський голова Микола Скрильник запевняв, що вода з відновленої свердловини буде відповідати всім санітарним вимогам. І обіцяв надати редакції «ЕХО» для оприлюднення результати лабораторних аналізів.

Ще з осені редакція чекає. Ми кілька разів у телефонному режимі зверталися до Миколи Володимировича, нагадуючи про обіцянку. Зрештою у вівторок 7 лютого він повідомив, що на рахунок санітарної служби відправили 4 тисячі гривень у якості оплати за проведення аналізів. Це означає, що в наступні два-три дні проби води з усіх артсвердловин, які є на території Бутенківської сільради, будуть взяті. А потім ще три дні доведеться чекати вердикту спеціалістів. Щодо тієї артсвердловини, навколо якої виникла полеміка, то Скрильник зазначив, що вона зараз не використовується. Отже, неперевірену воду люди не п’ють.

У свою чергу Зайдулло Елбегієв, фахівець санітарної служби, який, власне, і проводитиме перевірку якості питної води в Бутенках, розповів про те, які саме аналізи вони роблять. Окремо він зазначив, що зараз лаборанти використовують досить сучасне обладнання, що дозволяє перевіряти воду по десятках показників. Розказав він і про те, скільки коштують їх послуги. За аналіз хімічного складу води, що визначає наявність і кількість нітритів, фосфатів, хлоридів, нітратів, аміаку, кислотності, міді, марганцю, алюмінію та ще 11 показників, потрібно заплатити 314 гривень. Аналіз на наявність паразитів — 33 гривні, мікробіологія — 138. Тобто, для того, аби дізнатися практично все про воду, яку ми п’ємо, потрібно заплатити близько 600 гривень. Аналізи на нітрати в колодязях, там, де проживають вагітні жінки і діти віком до трьох років, роблять безкоштовно.

Зайдулло Елбегієв, фахівець санітарної служби:

— Кобеляцька вода — відмінна. Причому не тільки у самих свердловинах, а і в кранах.

Та справа в тому, що практично жоден орган місцевого самоврядування не платить за проведення аналізів води. Вочевидь, посадовцям не дуже цікаво, що ж п’ють люди, які їх вибрали. Щоправда, Елбегієв зазначив, що в Кобеляках вони таки моніторять стан питної води. Тут, напевне, і криється відповідь на питання, чому посадовці не платять? Хто ж буде викладати гроші за те, що й так зроблять. Щоправда, одразу виникає питання, чи закладені у тариф дослідження якості води. Та це — наступна історія.
Щодо якості кобеляцької води, то вона, за словами фахівця, відмінна. Причому не тільки у самих свердловинах, а і в кранах.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кобеляки | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації