Минулого тижня на засіданні колегії начальник управління Пенсійного фонду в районі Валентина Семенча доповідала про підсумки роботи управління Пенсійного фонду України в Царичанському районі за 12 місяців 2016 року.
Валентина Семенча повідомила присутнім, що з 1 квітня цього року розпочне роботу Царичанське міжрайонне управління Пенсійного фонду, планується реформування та приєднання Петриківського відділення.
Зі слів начальника Пенсійного фонду, у районі проживає 7838 пенсіонерів. Кількість найманих працівників — платників податків зменшується. У зв’язку із значним податковим навантаженням підприємців закривають свої підприємства, через це знижується кількість платників податків. І це загроза. На сьогодні забезпеченість власними коштами Пенсійного фонду в районі всього 19 відсотків. У межах своїх повноважень Пенсійний фонд у Царичанському районі бере участь у реалізації заходів, спрямованих на виявлення, упередження та ліквідацію джерел походження «тіньових» коштів для виплати заробітної плати без сплати єдиного внеску. У результаті такої роботи за 12 місяців 2016 року легалізовано 227 робочих місць, до бюджету Пенсійного фонду додатково спрямовано 68,8 тисяч єдиного соціального внеску. Як відомо, у грудні 2016 року утворилася Царичанська об’єднана територіальна громада, до якої увійшли чотири сільські та одна селищна ради. На території об’єднаної громади проживає 4350 пенсіонерів. Для створення належних умов обслуговування жителів громади, її керівництвом розглядається питання щодо придбання до кінця 2017 року комп’ютерної техніки для використання спеціалістами управління Пенсійного фонду. Протягом минулого року до управління звернулося 3862 особи, що на 7,8 відсотка менше, ніж за відповідний період 2015 року (4193 громадянина). Надано консультації 271 громадянину, що на 28,7 відсотка менше, ніж за 2015 рік (380 громадян).
Валентина Семенча зауважила:
— Я завжди за те, щоб люди думали за своє майбутнє ще змолоду. Маю на увазі майбутні пенсії. Кожний потенціальний пенсіонер має потурбуватися, як він буде жити після виходу на заслужений відпочинок. Людина має працювати легально, здійснюючи страхові відрахування. Пенсійна реформа передбачає справедливий розподіл трудового стажу, стимулює людину заробити собі пенсію. На сьогодні ситуація така, що люди можуть отримувати пенсію однакову при стажі 15 чи 40 років. Це несправедливо.
Начальник Пенсійного фонду навела такий приклад, що стаж, необхідний для призначення пенсії, можна купити. Для цього Пенсійному фонду треба заплатити необхідну суму. Для прикладу, 15 років стажу коштує 130 тисяч гривень. Але для пересічних громадян ця сума непідйомна, її можуть собі дозволити лише дуже забезпечені українці.
До обговорення питання долучилася і головний державний ревізор-інспектор податкової інспекції в районі Олена Бойко. Податківець повідомила, що у районі велика недоїмка по єдиному соціальному внеску. По юридичних особах вона складає майже 300 тисяч гривень. Левова частка, а це 90 відсотків, — по заводу мінводи. Від цього порушуються права працівників, а це говорить про відсутність страхових відрахувань до Пенсійного фонду. У зв’язку з тим, що у державі вийшов закон про обов’язкову сплату щомісяця усім категоріям підприємців єдиного внеску у розмірі 704 гривні, навіть тим, у кого немає доходів, багато підприємців свою діяльність припиняють. Це теж негативний чинник для наповнення Пенсійного фонду.
Найбільш актуальною групою питань залишаються питання соціального спрямування. Проблеми, з якими звертається населення, це — оформлення житлових субсидій, призначення та вчасна виплата різних видів соціальної допомоги, а також прохання про надання матеріальної допомоги на вирішення побутових проблем і на лікування.Протягом минулого року була надана матеріальна допомога на загальну суму 488550 гривень, у тому числі учасникам бойових дій в зоні проведення АТО та їх сім’ям у розмірі 56700 гривень. На другому місці за актуальністю посідають питання комунального господарства, далі — земельні відносини та юридичні роз’яснення з цього приводу, на четвертому — питання освіти.