На сьогодні Царичанська об’єднана територіальна громада робить свої перші кроки у новому форматі. Керівництво, виконавчий комітет, депутати, активні мешканці громади спільно вирішують нагальні питання її життєдіяльності, необхідні для успішного розвитку ОТГ.
Минулого тижня на 19-ій черговій сесії Царичанської селищної ради 7‑го скликання розглядалося 35 питань. Із 26 народних обранців було присутніх 21. Вів сесію голова громади Геннадій Сумський, секретарювала депутат від виборчого округу № 1 Ольга Блоха.
Присутні привітали з перемогою новообраного депутата об’єднаної громади Івана Кристаля, який балотувався на 26-ому виборчому окрузі (село Новостроївка). Івану Михайловичу вручили посвідчення депутата. Далі присутні затвердили звіт про виконання бюджету за 2016 рік та зміни до нього. Інформувала заступник голови з економічних питань Тетяна Сірик, яка повідомила, що дохідна частина бюджету селищної ради виконана на 138,6 відсотків. При плані 7600514,00 гривень надійшло 10538082,00 гривень. На 93,4 відсотки виконана видаткова частина бюджету: при плані 11522600,17 профінансовано 10795155,62 гривень. Депутати затвердили передавальні акти сільських громад, які увійшли до новоствореної: колишніх Бабайківської, Прядівської, Михайлівської, Юр’ївської сільських рад.
Одне з питань на сесії стосувалося прийняття до комунальної власності ОТГ шкіл, дитсадків, ФАПів, медамбулаторій. З приводу цього Геннадій Сумський пояснив:
— Я написав листа до районної ради з проханням передати на баланс об’єднаної громади будівлі цих установ. На сьогодні процес передачі ще не завершився, а згодом, поступово, коли ми утворимо відповідні структури управління, ці галузі перейдуть до нас повністю із управлінським і фінансовим забезпеченням.
Що стосується продовження договорів оренди приміщень, які знаходяться у віданні селищної ради, депутати дали згоду залишити на першому поверсі будівлі ради районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції, а договір оренди державному нотаріусу, який займає кімнати, продовжити лише до березня у зв’язку із розширенням штату громади і потребою у робочих кабінетах.
У ході сесії депутати затвердили Програму соціально-економічного та культурного розвитку Царичанської об’єднаної громади на 2017 рік та цільові програми, які будуть реалізовуватися за період 2017–2020 років. Це програми соціального захисту населення, розвитку місцевого самоврядування, реформування і розвитку житлово‑комунального господарства, розвитку дошкільної освіти, профілактики правопорушень, культурно-мистецька, програма «Питна вода», реформування та розвитку медичної галузі на території громади.
Бурхливо обговорювалися у ході сесії питання про податки та збори. Податок за нерухоме майно будуть сплачувати власники квартир, площа яких більша за 60 квадратних метрів (5,5 гривні за 1 метр квадратний); або власники будинків, площа яких понад 120 квадратних метрів (2,75 гривні за 1 метр квадратний). На господарські споруди (сараї, гаражі тощо) податок не наклали.
При обговоренні ставки єдиного податку для підприємців другої групи думки розійшлися. Цей податок іде до бюджету ради і встановлюється у відсотках від мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня. Депутати затвердили ставку для другої групи у розмірі 12 відсотків від мінімальної заробітної плати, або 384 гривні. А також підняли ставку земельного податку для одноосібників до 0,75 відсотка від грошової оцінки паю.
У ході черги денної депутати затвердили вартість харчування у дошкільних навчальних закладах. Безкоштовним харчування залишається для дітей з малозабезпечених сімей, сиріт, інвалідів, дітей воїнів АТО, «афганців». 50 відсотків за харчування дітей платитимуть багатодітні родини і переселенці.
Присутні затвердили новий склад виконкому, призначили виконуючими обов’язки старост: Бабайківки — Олександра Головка, Прядівки — Івана Бабенка. Свої обов’язки вони виконуватимуть, доки не відбудуться вибори старост. Розглянули заяви громадян і підприємців із земельних питань.