Тема оновлення промислових підприємств Полтавщини і України, яке стало б основою економічного зростання — до такого обговорення закликали організатори цьогорічної, VI Студреспубліки, яку відкрили 10 лютого у таборі “Сонячний”, села Омельник Кременчуцького району. Упродовж трьох днів студенти у дискусійних клубах ділитимуться ідеями, як вивести промисловий комплекс Полтавщини з кризи.
- У наших обговореннях щороку беруть участь провідні експерти із заявленої тематики, активні підприємці, громадські діячі. Так, на цю Студреспубліку, прибув політолог і політичний філософ Андрій Окара, голова Полтавської філії Суспільної служби України Ганна Кіященко. Кожен з них має свій погляд на висвітлення теми, свої моделі виходу з кризи. І зовсім не обов'язково їх точку зору студенти приймуть, як аксіому. Цінність Студреспубліки — це вільний дискусійний клуб. Тут кожен буде почутий. Інколи найнеймовірніші пропозиції виявляються найдієвіші, - говорить лідер полтавської “Студреспубліки” Олег Слизько.
Традиційно вже участь у “Студреспубліці” взяв і голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький. У обговоренні брав участь і як посадовець, і як успішний підприємець. Тому обговорення теми видалось особливо цікавим, без зайвого теоретизування та “повітряних замків”.
- Дякую організаторам “Студреспубліки” за запрошення — корисно знати молодий погляд на речі, що відбуваються в країні. Актуальні і відверто важкі теми — лакмусовий папірець готовності молодих фахівців брати відповідальність за розвиток життя в Україні. Та важливо не втартити цб ініціативу. Сьогодні є ідея створити у кожному виші Полтавщини експертні спільноти молодих і прогресивних. Такі собі громадські ради реальних, галузевих експертів, зі свіжим поглядом і здоровими ініціативами. І запрошувати їх представників до обговорення гострих проблем регіону. Нам — молодий, незаангажований погляд. Молодим фахівцям — практика і досвід. Це була б взаємовигідна співпраця, - вважає голова обласної ради.
Підсумком роботи VI “Студреспубліки” стане збірка пропозицій молоді по вдосконаленню промислового виробництва, модернізації не лише потужностей, а й економічних підходів у пошуку ринків збуту, внутрішньому маркетингу. Через Всеукраїнський осередок “Студреспубліки” пропозиції молоді планують донести до урядових організацій, Верховної Ради України та секретаріату Президента.