Саме ці споруди протягом року мають з’явитись у Кобеляках.
14 лютого відбулась ХІІ сесія Кобеляцької міської ради. На неї із 26 зібрались 22 депутати. На порядок денний було винесено 13 питань, включаючи різне. Депутат Таміла Шевченко запропонувала додати в регламент ще одне питання і погодити документацію міській школі №2. Хоча міський голова Олександр Копелель вважав недоцільним його розгляд, але за рішенням депутатів його включили до порядку денного. Найбільш активно присутні обговорювали програму соціально-економічного розвитку та покращення стану доріг, об’єднання територіальних громад і погодження проекту землеустрою. Як завжди, дискутували все ті ж депутати. Більшість лише справно піднімали руки.
Спершу секретар міськради Юлія Телятник зачитала План роботи на 2017 рік і перейшла до Програми соціально-економічного розвитку міста. Відповідно до Програми, планується освоїти 7 мільйонів 851 тисячу гривень. Вікторія Шкарбан звернула увагу на те, що на фізичну культуру і спорт закладено 410 тисяч, а на реконструкцію та капремонт водогону — 165:
— Спорт ми фінансувати можемо, а як вода і гівно тече по Кобеляках, то грошей немає.
Також депутати внесли зміни до бюджету міста і розділили вільний залишок, який склав 845,5 тисяч гривень. На поточний ремонт доріг вони виділили 100 000, на реконструкцію тротуарів — 200 000, туалетів — 50 000, цвинтарю — 50 000. Також за 50 тисяч на вулиці Шевченка, поряд із ліцеєм, побудують спортивний майданчик. На таку ж суму придбають саджанців. За 125 тисяч придбають чотири лайтборди і фонтан. Щоправда, Олександр Копелець не зумів пригадати усіх людей, чиї світлини з’являться на центральній вулиці міста. Сказав лише, що депутати внесли пропозицію виготовити лайтборд із зображенням Олега Данильця і Артема Хоманька. Таміла Шевченко і Вікторія Шкарбан почали обурюватись, що не доречно серед галереї покійних земляків встановлювати портрет Хоманька.
— Коли в газеті Ви в рамочці, то це ж не значить, що Ви померла? — запитав міський голова Тамілу Шевченко. — Ми виконуємо прохання депутатів.
Наступне питання стосувалось покращення стану дорожнього господарства в Кобеляках на 2017-18 роки. Юлія Телятник зачитала присутнім майбутню програму. Згідно документа, за два роки в місті планують капітально відремонтувати 21 ділянку дорожнього покриття та провести поточний ремонт на 18‑ти. Капітальному ремонту підлягають вулиці: Гагаріна, Раїси Кириченко, Миру, Київська, Садова, Віталія Кирейка, Шкільна, Золотаренка, Чкалова, Котляревського, 1 Травня, Подільська, Калинова, Бабенкова, Пушкіна та провулки: Вишневий, Новий, 1 Травня, Подільський, Рєпіна і Шкільний. Поточний ремонт запланований на вулицях: Шкільна, Гатищанська, Яблунева, Павла Волявського, Юності, Чкалова, Подільська, Ведмедівська, Перемоги, Козацька, Франка, Бабенкова, Чапаєпа, Ракетна, Ломоносова, Заворскло й Горького. Також у Програму внесено поточний ремонт тротуарів, прибирання доріг і тротуарів від снігу, видалення трави на обочинах, утримання дорожніх знаків і розмітки, придбання тротуароприбиральної машини.
Депутат Василь Мирошнеченко назвав програму неконкретизованою. Оскільки в ній не вказані об’єми запланованих робіт. Він запропонував додати в плани придбання й установлення двох світлофорів по трасі Р-52 на перехрестях Михайлівська — Стародніпровська та Шевченка — Покровська. Список вулиць, де проводитимуть поточний ремонт, Олег Славянський розширив, вказавши на Зінгенську й Гоголя. А член виконкому Олена Лашко нагадала, що треба будувати водовідведення по Декабристів. Олександр Копелець сказав, що пам’ятає про цю вулицю, але там проведуть лише ямковий ремонт.
Далі міські обранці затвердили перелік земельних ділянок несільськогосподарського призначення, які підлягають продажу в 2017 році. Заявки на придбання землі подали ФОП Ганна Лісна, Полтавська, 2 б, та ФОП Ірина Челідзе, Покровська, 55 б.
Відразу після затвердження переліку, депутати проголосували за продаж Ганні Лісній земельної ділянки площею 0,0193 гектара по вулиці Полтавській, 2 б, де розміщене нежитлове приміщення. Її оцінили в 104 104 гривні.
Після цього міський голова розповів про хід проведення об’єднання територіальних громад. Копелець сказав, що об’єднанню Кобеляцькій міській раді з сусідньою Підгорянською сільською завадили районні депутати. Вони залякали селян, що у них заберуть землю. Ці ж аргументи використав і сільський голова Анатолій Няйко, додавши, що кобелячани заберуть усі податки і створять на їх території звалище. Жителі Золотарівської сільради, теж не без допомоги «зверху», відмовили представникам міської ради. Не вдалося об’єднатись і з Кунівською громадою. Знову винними в цьому міський голова назвав працівників Ліщинівського інтернату та колишніх службовців сільради. Він зачитав лист від кунівського сільського голови Віктора Варави, де той висловлюється за об’єднання з Кобеляками. Та в листі Варава пояснив, для того, аби зняти напругу всередині громади, питання об’єднання розглянуть на сесії в 20‑х числах квітня.
— Виконком сільської рад зібрався і прийняв рішення з 15 лютого розпочати агітацію проти і відсторонив усіх депутатів від виконання обов’язків, — сказав Копелець.
Зі слів депутата Анатолія Кучеренка, міський голова безпідставно звинувачує райраду і районну адміністрацію в блокуванні процесу децентралізації. Він запропонував продовжити роз’яснюючу роботу серед сільського населення. Оскільки процес об’єднання треба провести до кінця березня. Також нагадав, що депутати прохали керівництво міськради запросити на сесію представників Кунівської громади. Врешті міські обранці вирішили зупинитись на пропозиції Кучеренка.
Значного обговорення набуло технічне питання щодо погодження документації Кобеляцької школи № 2. Олександр Копелець категорично виступав проти позитивного вирішення цього питання, але 14 депутатів проголосували «за».
На цьому сесія завершилась.
Депутатизми
- А Ви сидите і ліктем Марію Федорівну штовхаєте.
- Треба людям казати, шо отак і отак, а не так, як у нас.
- У Полтаві лід отбойними молотками збивали. А тут — ніхто нічого.
- А чого ви дуркуєте? — Підстраююсь під Вас.
- Я ж таки вмію хоч приблизно считати
- Якщо в газеті Ви в рамочці, то це ж не значить, що Ви померли.
- Каждий день напоминатиму. А як умру, то постійно снитимусь.