Вхід | Реєстрація

Сміття розділяють, але… вже на звалищі

Сміття розділяють, але… вже на звалищі

Цього тижня ми перевіряли, як у Нових Санжарах працює система роздільного збору сміття. А також цікавились, як долучились до централізованого вивезення твердих побутових відходів сусідні з селищем сільські ради. Результати перевірки — у нашому матеріалі.

У грудні минулого року прес-служба Полтавської ОДА через інтернет-видання «Новини Полтавщини» повідомила, що з 1‑го січня Нові Санжари почнуть збирати сміття роздільно. Також у новині містилася інформація про те, що до логістичної схеми збору побутових відходів, окрім Нових Санжар, залучать іще п’ять сусідніх сільських рад. Минулого тижня ми вирішили перевірити, як саме працює система роздільного збору сміття. І були надзвичайно здивовані побаченим. Далі — у нашому репортажі.

 

На полігоні збирають стильні капелюхи

Почати наше дослідження вирішили з кінця. Тобто, з кінцевої точки, до якої прямує більшість новосанжарського сміття, — полігону у селі Зачепилівка. Що одразу кидається в очі, так це ваги, які встановили на в’їзді до полігону торік, щоб зважувати машини із сміттям. Зважаючи на кірку снігу на них, відсутність слідів під’їзду та дерев’яні риштування навколо, — ваги ще не працюють. Це ж підтверджує жіночка, яка виходить зі службового приміщення, розташованого біля в’їзду до полігону. Називає себе «старшою тут» і пояснює, що веде облік автомобілів, які завозять сміття на звалище. Рахують не вагу сміття, а кубічні метри. Цікавимось у неї: чи із початком року сміття вже сортують? Виявляється — так. От тільки роблять це не в Нових Санжарах, а просто тут, на полігоні. Зрештою, як робили це рік, два чи десять тому. Машина висипає сміття на полігоні, а «спеціально навчені люди» вибирають із нього пластик, скло, поліетилен та інше. Усе це потім складають у величезні мішки, що стоять тут-таки, неподалік в’їзду.

Із побаченого робимо висновок: сміття, як і раніше, привозять на полігон несортованим. Єдине, що трохи втішає, — полігон не надто засипаний сміттям, очевидно, «спеціально навчені люди» непогано справляються із своїми обов’язками перебирання відходів. Це значить, що копати чергову величезну яму для захоронення відходів своєї життєдіяльності у найближчий час не доведеться. А ще люди, які працюють на полігоні, володіють специфічним почуттям смаку та естетики. Так, стовпи, що огороджують звалище, прикрашають стильні кепі та капелюхи, старі іграшки. А на дереві неподалік службового приміщення навіть повісили викинутий кимось прапорець синьо-жовтого кольору. Тому полігон, хоч і не може похвалитися сортованим сміттям, але цілком відповідає духу патріотизму.

 

Замість п’яти сільських рад — одна

Якщо із роздільним збором поки що не склалося, то, може, із логістикою все гаразд? Тому після поїздки до полігону вирішуємо дізнатися, як саме збирають сміття в одній селищній та п’яти сільських радах. Для цього звертаємось до комунального підприємства «Джерело», що в Нових Санажарх. Там нам повідомляють, що збором сміття займається дочірнє підприємство «Комунтех». Його керівник Наталія Давиденко люб’язно погоджується відповісти на питання журналіста. Вона підтверджує, що до збору сміття дійсно планували залучити п’ять сусідніх із Новими Санжарами сільських рад: Лелюхівську, Зачепилівську, Судівську, Клюсівську та Малокобелячківську. Однак станом на 14 лютого вивозять сміття (двічі на місяць) лише із двох сіл Лелюхівської сільської ради. У Лелюхівці послугами централізованого вивезення сміття користуються 293 жителі, у Забрідках — 75.

— На підході Зачепилівка, яка вже уклала 133 договори на вивезення, та Клюсівка, мешканці якої підписали 123 договори. Десь наприкінці місяця, як тільки наладиться погода, почнемо охоплювати і їх, — повідомляє Наталія Давиденко.

До речі, у самих Нових Санжарах вивезенням сміття користуються трохи більше половини жителів — 4266 осіб. Іще близько 4 тисяч новосанжарців стверджують, що не продукують сміття, або запевняють, що самостійно вивозять його на полігон.

 

Німці приїдуть — і все запрацює

Що ж, за фактом європейська практика роздільного збору сміття в Нових Санжарах ще не запрацювала. Та й логістикою вдалося охопити лише одну сільську раду замість запланованих п’яти. Можливо, це лише тимчасові складнощі? Принаймні, у цьому нас запевнив голова Новосанжарської райдержадміністрації Сергій Бульбаха. До речі, саме на його виступ під час колегії Полтавської ОДА і посилалися «Новини Полтавщини», розповідаючи про роздільний збір із 1‑го січня.

— Так, певні складнощі виникають. Процес іде повільніше, ніж нам хотілося. Проте партнери із «Despro» про це знають і продовжують нас підтримувати. Цього тижня до нас приїде делегація експертів, у тому числі і з Німеччини. Ми покажемо, що зроблено, у чому є проблеми, і будемо рухатися далі, — пояснив голова РДА.

Зустріч із німецькими експертами запланована на 17 лютого. Побувають на ній і журналісти «ЕХО». А потім розповімо вам, коли ж насправді сміття почнуть збирати роздільно.


Автор: Володимир ПАРШЕВЛЮК, «ЕХО»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Нові Cанжари | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації