Отримувачам субсидій, які зекономили гроші на особових рахунках, необхідно розраховуватись ними за житлово‑комунальні послуги.
До редакції звернувся житель міста, який розповів, що прочитав у ЗМІ звернення до споживачів від «Полтавагаззбуту». У ньому зазначалось (цитуємо): «Відповідно до пункту 20 Постанови Кабміну №848, надання раніше призначеної субсидії припиняється за поданням організацій, що надають житлово‑комунальні послуги, якщо громадянин, якому призначено субсидію, не сплачує вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії». Товариство прохало споживачів вчасно сплачувати вартість фактично спожитого газу, враховуючи розмір призначеної субсидії.
Кобелячанин поцікавився:
— У мене переплати за газ більше трьох тисяч. Я думав, що можна їх використати в рахунок обов’язкової плати. А в нас на вулиці кожен по-своєму тлумачить звернення газовиків. Кажуть, навіть коли гроші на рахунку є, то обов’язкову частку все одно треба платити.
Пояснення з цього приводу надала начальник Управління соцзахисту населення Зоя Петренко. Посадовець пояснила:
— Громадяни, які користуються субсидією, зобов’язані щомісяця перераховувати організаціям-надавачам послуг обов’язкову плату при умові, що вони вклались у норму. Ці суми зазначаються в повідомленні про надання субсидії. Управління, у свою чергу, перераховує кошти за соціальну норму. Та, враховуючи той факт, що громадяни економлять енергоресурси, на їх рахунках накопичується переплата. Її необхідно використовувати в рахунок оплати послуг, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди. Це зазначається в 15 пункті згаданої постанови. Якщо ж користувач не вкладається в соціальну норму, то платить за понаднормові куби чи кіловати відповідно до діючих тарифів.
Уряд скоротив норми споживання газу та електрики
6 лютого Кабінет Міністрів прийняв постанову, яка знижує норми споживання комунальних послуг для розрахунку розміру субсидій на опалення для населення.
Згідно з рішенням Уряду, із 1 травня цього року діятимуть такі соціальні нормативи:
— електричної енергії для індивідуального опалення — 51 кіловат-година на 1 квадратний метр опалювальної площі на місяць у опалювальний період;
— природного газу для індивідуального опалення — 5 кубометрів на 1 квадратний метр опалювальної площі на місяць у опалювальний період.
Це рішення жодним чином не впливає на розмір уже призначених субсидій на опалювальний сезон 2016–2017 років.